iPhone 4s’e İOS 9 Yüklemek Mantıklı Mı?

iPhone 4s’in Apple’ın yeni işletim sistemi İOS 9 ile uyumlu olduğu açıklanmıştı. 4s kullanıcıları İOS 9’a geçip geçmemekte tereddüt ediyor. Çünkü bazı özelliklerden faydalanamayacaklar. Peki 4s kullanıcıları İOS 9’u cihazlarına yüklemeliler mi?

16 GB’lık 4s’i İOS 9’a yükseltmek için 1.3 GB’lık boş hafızaya ihtiyacınız olacak. Apple, İOS 9 için ‘Birbiri için yapılmış donanım ve yazılım’  tanımını kullansa da iPhone 4s bu tanımın dışında kalmış diyebiliriz. İOS 9, öncelikle büyük ekranlı telefonlar için geliştirilmiş. 4s’in 3.5 inçlik ekranı İOS 9’un kullanımını zorlaştırıyor.

İOS 9’un 4s modeline getirdiği en büyük yenilik ise düşük güç modu özelliği. Böylece bataryadan tasarruf etmiş oluyorsunuz. İOS 9 ile gelen TOUCH ID, Apple Pay, Airdrop, Handoff, Metal API, Spotlight ve Siri uygulamaları ve özellikleri 4s’te kullanılamayacak. Bu durumları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Check Also

IPhone 6C Apple Store’da Gözüktü

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir