IPhone 7 Ana Ekran Düğmesi Tık Ayarı Yapma

Apple‘in en çok kullanılan cep telefonu modeli iPhone 7 Ana ekran düğmesi yönünden diğer cep telefonu modellerinden daha farklı bir yapıda. Bunu ifade etmemizin sebebi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Ana ekran düğmesi diğer modellerde olduğugibi  bastırmayla hareket etmemekte. Konumu sabit şekilde yapılmış. Bu şu demek  cihaz kapalı durumda iken düğmeye basmak istediğiniz zaman herhangi bir şekilde fiziksel olarak çalışmayacak ve  ilyemekecek. Fakat IPhone 7 açıken  bu tuşa bastığınız zaman  sanki bastırıldığında hareket eden bir tuş olduğuna dair hisse sahip olacaksınız. Bu özelliği diğer cep telefonu modellerinden ayrılmakta ve iphone 7’de yer alan titreşim motoru özelliği eklenmiş durumda.

Apple cep telefonu Iphone 7 ve Iphone 7 plus, Ana Ekran düğmesi tık ayarını istediğiniz gibi belirlemenize izin veriyor. Bu adımları takip ediniz.

  1. Cep telefonunda Ayarlar’ı bölümünü açınınız .
  2. Ardından Genel bölümüne girin.
  3. Devamında sayfada yer alan Ana Ekran Düğmesi seçeneğini takip tıklayınız.
  4. Kendinize Tık Seçin başlıklı sayfada 1, 2, 3 ile işaretlenmiş dairelerden bir tanesini seçerek tık ayarını yapın. 1 en zayıf, 3 ise en şiddetli titreşimi veren seçenektir.
  5. Seçiminizi yaptıktan sonra Bitti düğmesine tıklatarak işlemi sonlandırın.

İşte yapmanız gereken bu kadar basit bir işlemdir. Cep telefonunuzu keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Check Also

IPhone 6C Apple Store’da Gözüktü

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir