iPhone Yeni Klavye Özelliği

iOS 8 ile beraber gelen ve cihazlarımızda klavye özelliklerine eklenen harika bir özellikten bahsetmek istiyorum. Bu yeni gelen iPhone yeni klavye özelliği sitelere giriş yaparken site sonuna yazdığımız uzantılardan “.net” , “.edu” , “.org” , “.tr” , “.com” gibi uzantıları kolayca yazabileceğiz.

iPhone Yeni Klavye Özelliği

Bazı iPhone kullanıcıları klavye üzerindeki rakam ve harflerin küçük olmasından yakınıyorlar. iPhone kullanıcısı olup ta parmaklar da büyükse tuşlara basmakta zorlanabiliyorlardı. Bu sorunu keşfeden iPhone yazılım mühendisleri iOS 8 ile beraber klavyelere “.net” , “.edu” , “.org” , “.tr” , “.com” gibi site uzantıları kolayca ve sorunsuzca basılabilmesi için . (nokta) harfine kısa yol olarak tanımladılar ve nokta tuşuna basılı tuttuğunuz taktirde “.net” , “.edu” , “.org” , “.tr” , “.com” site uzantıları otomatik olarak çıkıyor.

iPhone Klavye Kullanımı

iPhone klavye kullanımı olarak yapmanız gereken sadece Safari internet adres çubuğuna gireceğiniz adresi yazın mesela biz .com adresine gireceğiz.  yazdıktan sonra .(nokta) harfine basılı tuttuğumuzda “.net” , “.edu” , “.org” , “.tr” , “.com” gibi site uzantıları otomatik olarak çıkacaktır. Biz .com u seçerek adres çubuğunu tamamlamış olacağız ve siteye giriş yapabileceğiz.

iPhone Yeni Klavye

Aşağıdaki resimde olduğu gibi .(nokta) harfine basılı tuttuğumuzda çıkan ve iPhone klavyesine ek olarak gelen yeni özelliği kullanabilirsiniz. Umut ediyoruz ki yeni gelen klavye özelikleri dışında sesli komutlar ve siri kullanımının daha kısa zamanda ve türkçe olarak telefonlarımıza yansıması ve artık klavye üzerinden tuşlama yerine sesli komutlar vererek sitelere girmemiz sağlanabilsin.iPhone Yeni Klavye Özelliği

Ayrıca İnceleyin

iPhone-android-rehber6

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Yolu RESİMLİ ANLATIM

iPhone cep telefonundan Android yüklü cep telefonuna geçiş yaparken rehberinizi aktarmanız için çok basit ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 132 sorgu var.