Home / Mac İşletim Sistemi / iPone 6s ve 6s Plus Suya Ne Kadar Dayanıklı?

iPone 6s ve 6s Plus Suya Ne Kadar Dayanıklı?

Apple, yeni iPhone modelleri 6s ve 6s Plus’ı bazı ülkelerde resmen satışa sundu. Telefonların nasıl bir satış rakamlarına ulaşacağı merak edilirken, telefonla ilgili ilginç sorular sorulmaya devam ediyor.  Son olarak iPhone 6s ve 6s Plus’ın suya dayanıklı olup olmadığı test edildi.

Başta Sony firması olmak üzere Uzakdoğulu firmalar telefonlarında suya dayanıklılık özelliği kullanmayı ihmal etmiyor. Şimdiye kadar piyasaya sunulan iPhone modellerinde suya dayanıklılık özelliği sunulmamış olsa da bazı meraklılar, iPhone’un suya dayanıp dayanmadığını test etmeyi ihmal etmiyor.

Bazı meraklı kullanıcılar, iPhone 6s ve 6s Plus’ı su içinde 1 saat boyunca bekletti ve daha sonrasında telefonu çıkardıklarında kusursuz biçimde çalışmaya devam ettiğini gözlemledi. Her ne kadar telefonlar suya dayanmış olsa da Apple’ın garanti şartlarında; telefonun suya temasından sonra garanti kapsamı dışına çıktığı belirtiliyor. Ola ki istemeden telefonunuzu suya düşürürseniz dayanabileceğini söyleyebiliriz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Bu güncellemeyi uygulamak için birden fazla yöntem var. Öncelikle Itunes yoluyla güncellemeyi anlatacağım.Güncellemeyi yapmadan önce, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir