Home / Donanım / Kadın Beyni ve Erkek Beyni Arasındaki Farklar

Kadın Beyni ve Erkek Beyni Arasındaki Farklar

“Beni Hiç Dinlemiyorsun” Bu cümleyi duymayan erkeğin olmadığını düşünüyorum. Bunun nedeni erkek beyninin çözüm odaklı çalışmasından kaynaklanmaktadır. Yani kadının anlattığı şeyden koparak “Bu soruna nasıl bir çare bulabilirim ?”a gidiyorlar.Kadınlar ise çözümden ayrı olarak anlaşılmak istemekte. Erkeklerin yapması gereken tek şey başınızı hafif yana eğip belli aralıklarla sallayarak “Anlıyorum” demek olacaktır. Çözümünüzü daha sonra söylemeniz sizin için daha iyi olacaktır.İlginizi çekebilecek haberler: İleride Karşımıza Sık Sık Çıkacak Teknolojik ÜrünlerDinlememe olayının bir başka nedeni de erkek beyninin belli iki olay arasından birini seçip diğerini bastırması Mesela TV izleyen bir erkeğe bir şey anlatması çok zordur. Dinlemez değil dinlemesi mümkün değil. Beyni zapt yapmakla meşgul çünkü. Bir diyeceğiniz varsa kapatın TV’yi öyle anlatın.kadın-ve-erkek-beyni-arasındaki-farklarkadın-ve-erkek-beyni-arasındaki-farklar

Bana sesini yükseltme!

Yine erkeklerin sıklıkla duydukları bir cümleler arasında yer alıyor. Bunun nedeni de kadınların işitsel özelliklerinin erkeklerden daha gelişmiş olmasından kaynaklanır. Evet sen farkında değilsin ama sesini yükseltiyorsun. Kadın en ufak değişikliği bile fark edebilecek yeteneklere sahiptir.

Neyin var hayatım?

Biraz önceki yeteneğe ek olarak yüz okuma yeteneklerine yeterince gelişmiş olan biz kadınlar eşlerinde bir problem olup olmadığını hemen anlamaktadır. Belki erkek bunun farkında bile varmaz O yüzden “Ne sorup duruyorsun bir şey yok be ” diye çenkirmemeniz gerekir.

Yıldönümümüzü nasıl unutursun?

Bunun nedenini ayrıntılı bir şekilde açıklayamam fakat bu olayın nedeni de beynimizdeki bir kısmın erkek beyinde ve kadın beyinde farklı olması. Yani erkekte baskın olan hafıza kısmıyla kadının ki aynı değil. Bu yüzden kadınlar daha çok ayrıntı hatırlayabilir.

Ruhsuzsun!

Diyelim ki aşırı romantik bir filmden çıktınız ve iç burkan bir finali vardı. Yani ağlamamak elde değil. Ağlamaktan şişen gözlerinizle dönüp erkeğinize bir baktınız ki bir damla bile göz yaşı yok. Bunun nedeni de tamamen fizyolojik. Erkek beynindeki bir yer bu tarz duyguları baskılamakla sorumlu.Yani mutluluk, hüzün gibi şeyleri hissiyorlar ama saniyelik. Sonra bu kısım devreye giriyor ve aa adam nötr olmuş.

Erkekleri mutlu etmenin sırrı

Çok şiddetli bir kavga ettiniz ve erkek küsüp TV karşısına geçti ve konuşmuyorsunuz. Kavgadan kaçınmaya yatkın kadın beyni olayı büyütmek istemez. Nasıl arayı iyi yapabilirsiniz Sıkıca kapalı bir kavanozu alın. Ama erkeğin açabileceği bir kavanoz olsun. Gidip onun görebileceği bir yere koyup mutfağa dönün. O ilk denemede olmasa bile ikincide açınca beynindeki ödül merkezi devreye girecek ve mutlu olacak. Mutfağa kavanozu getirdiğinde size attığı bir iki saniyelik bakışta İstanbul’u fethetmiş bir havada olduğunu görürsünüz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Paket Programlar Nedir

Paket program terimleri, paket programlar ne demek? Paket programlar birden fazla fonksiyona sahip olan kendi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir