Katlanabilir, Elastik Telefonlar Geliyor

Teknoloji akıl almaz gelişimini sürdürüyor. Peki ama katlanabilir elastik telefonlar mümkün mü?

Teknolojik gelişmelerin ardı arkası kesilmeyen, hemen hemen her gün yeni bir gelişmeyle karşılaştığımız bir bilgi çağında yaşadığımız aşikar. Yenilikler bazen şaşırtıcı gelebiliyor bazen de kolay alışıyoruz. Bazı yenilikler var ki anlamak, inanmak çok zor gelebiliyor.

Mobil teknolojinin geldiği ve gitmekte olduğu nokta son 10 yıla baktığımızda korkutucu boyutlara ulaştı ve son haberler hepimizi şaşırtacağa benziyor.

Şimdi bahsedeceğimiz yeniliklere imkan sağlıyan maddemizin adı “Grafen”.

Grafen karbon atomlarından oluşan özelleşmiş bir yapıdır. (Detaylı bilgi burada)

Bu maddenin Mobil cihazlarda kullanılması üzerinde gerçekleştirilen çalışmalarda sona yaklaşıldığı haberleri geliyor. Büyük mobil cihaz üreticileri Samsung, Ibm, Nokia vs. bu teknoloji üzerinde büyük çaplı AR-GE çalışmaları yürütmekteler ve ürün prototiplerini yayınlamaya başladılar.

Katlanabilir-telefonlar-geliyor

 

Katlanabilen ve elastik yapıda olabilecek ekranlar ve enerji kaynakları yani tamamen elastik cihazı yaratma çabasındalar diyebiliriz.

Yukarıda Samsung’un prototiplerini görmektesiniz.

Bunlar da Nokianın ürün prototipleri:

katlanabilir-telefonlar

 

Grafen’in teknolojinin geleceğini şekillendireceğini kelimenin hem gerçek hem de yan anlamıyla söylemek mümkün duruyor. Ne dersiniz?

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

104