Cuma , Temmuz 21 2017

Kırışıklık Maskesi Tarifleri


Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

Kırışıklık maskeleri ile cildinizdeki ince çizgiler ve kırışıklıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Kırışıklıkların yoğunlaştığı bölgelere uygulanan doğal krem ve bitki karışımları ile cildinizi gerebilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıkların derinliği, kırışıklıkların geçme süresi ile doğrudan bağlantılıdır. Kullanmış olduğunuz bitkisel karışımın yapısına göre cildinizdeki sorunlar kısa zaman içinde çözülebilir. 

Kırışıklık Maskesi

  • 2 çay bardağı su
  • Yarım çay bardağı keten tohumu

Suyun içine keten tohumunu atıp kaynatın. Kaynayınca haşlanmış hale gelecek olan keten tohumunu ezin. Karışım ılık hale geldikten sonra kırışıklıkların bulunduğu bölgeye sürün ve yarım saat kadar bekleyin. Sonrasında yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 olmak üzere tekrarlanabilir. 

Bitkisel Kırışıklık Giderici

  • 3 dilim avokado
  • 5 damla badem yağı

Avokadoyu robottan geçirin ve sonrasında 5 damla badem yağını ilave edin. Elde etmiş olduğunuz karışımı göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıkların üzerine sürün. 5 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıkları giderecek ve nemlendirecektir. 

Salatalıklı Kırışıklık Maskesi

  • 1 adet salatalık
  • 1 yumurta akı
  • Zeytinyağı

Salatalığın kabuklarını soymadan ince bir şekilde doğrayın. Yumurta akı ve bir miktar zeytinyağı ile doğradığınız salatalıkları karıştırın. Salata dilimlerini cildinize yerleştirip 30 dakika kadar bekletin ve sonrasında bu bölgeyi yıkayıp temizleyin. Cildinizi gerecek ve nemlendirecek olan maskeyi haftada 1 olmak üzere kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir