Home / Diğer Konular / Kırışıklık Maskesi

Kırışıklık Maskesi

Kırışıklık MaskeleriKırışıklık Maskesi kişinin özellikle yüz bölgesinde yaşlanmanın ve dış etkenlerin sebep olduğu kırışıkların azaltılması için uygulanır. Göz çevresinde ve mimikler de ince çizgilerin belirginleşmesi kırışıklığın ilk evresidir ve tedavi edilmezse daha derin çizgilerle kırışıklık ilerleyebilir. Kırışıklık maskeleri cildin kaybetmiş olduğu elastik yapıyı geri kazandırırken; yaşlanma sürecini yavaşlatır, güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıkları giderir, kuru iklim, stres, sigara ve beslenme yetersizliği sonucu oluşan kırışıklıkları tedavi eder.  KIRIŞIKLIK MASKELERİKırışıklık maskeleri, kırışıklığın nedenlerine göre seçilmeli ve düzenli olarak uygulanmalıdır bu sayede cilt kendini toparlayarak ince veya kalın çizgilerin açılmasını sağlar. Dilerseniz Kırışıklık tedavisi konularımızın yer aldığı kısımda yaşınıza göre (30, 35, 40, 50 ) size en uygun tarifleri bulabilirsiniz. Doğal Kırışıklık Maskesi (İnce Kırışıklıklar için)

 • Yumurta sarısı (1 adet)
 • Zeytinyağı (1 çorba kaşığı)
 • Bal (1 çorba kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Malzemeler cam bir kasede homojen oluncaya kadar karıştırılır. Hazırlanan kırışıklık maskesi yüz ve boyun bölgesine parmaklar ile iyice yedirilerek sürülür. 10 dakika beklenir ve daha sonra maske bir kat daha sürülüp yeniden 10 dakika beklenilir, süre sonunda soğuğa yakın ılık su ile yüz ve boyun bölgesi yıkanır. Sık kullanımı zarar vermeyen maskeyi haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz. Kırışıklık Maskesi (Dış etkenlerin neden olduğu kırışıklıklar için)

 • Yumurta akı (1 adet)
 • Tuz (1 çay kaşığı mümkünse inceltilmiş kaya tuzu)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Yumurta akının üzerine tuzu ilave ederek blender da karıştırın, hazırladığınız karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayarak 15 dakika bekleyin ve süre sonunda cildinizi soğuğa yakın su ile yıkayın. 3-4 günde bir uygulanan kırışıklık maskesi özellikle dış nedenlerden kaynaklı kırışıklıkları giderir. Kırışıklık Maskesi (Derin kırışıklıklar için)Daha çok 40+ yaş üzeri derin kırışıklıkları olanlar için uygun bir maskedir. Bu maskeyi gençlerin ve dış etkenlerden kaynaklı kırışıklıkları olanların kullanmasını önermiyoruz.

 • Zeytinyağı (1 tatlı kaşığı)
 • Şap tozu (1 tatlı kaşığı)
 • Yumurta akı (1 adet )

Hazırlanışı: Malzemeler cam bir kasede blender yardımı ile iyice karıştırılır, hazırlanan kırışıklık maskesi cilde sürülerek 15 dakika beklenir ve arından cilt soğuk su ile iyice durulanır. Olukça etkili olan karışım ilk ay boyunca haftada 3 kez, 2 inci aydan sonra haftada 2 kez uygulanmalıdır. Bitkisel Kırışıklık Maskesi (Kuru ve Hassas ciltler için)

 • Keten tohumu (Yarım çay bardağı)
 • Su (1 çat bardağı)

Hazırlanışı: Keten tohumunu rahat ezmek için suyun 35-40 derece sıcaklıkta olması gerekir. Keten tohumları bu su içerisinde iyice ezilir ve karışımın lapa hale getirilmesi sağlanır, karşım çok sulu olursa biraz daha keten tohumu ekleyebilirsiniz. Kırışıklıkların olduğu bölgeye sürerek 20 dakika bekleyin ve ardından soğuk su ile cildinizi iyice yıkayın. Her hafta düzenli olarak uygulanan maske ince kırışıklıkların 2 ay içerisinde açılmasını sağlar. Doğal Kırışıklık Giderici Tarif

 • Limon (4-5 damla)
 • Soya yapı (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı: Soya yağı cilt kırışıklarını tamir etmede oldukça etkilidir. Gece yatmadan önce soya yağı üzerine limon eklenerek kırışıklıkların olduğu bölgeye parmaklarla masaj yapılır ve sabah durulanır. 1 hafta boyunda her gece bu uygulamayı yaparsak kırışık görünümünü azaltırsınız burada dikkat etmeniz gereken 1 hafta sonunda uygulamayı bırakmanız gerekir, yoksa cildinizde lekeler oluşabilir. Yeşil Çay KürüYeşil çay kırışıklıkları açmada, cildi gerginleştirmede ve canlandırmada oldukça etkilidir.

 • Yeşil çayı demleyin daha sonra suyunu süzün ve suyuna pamuk batırarak tüm yüz ve boyun bölgesine uygulayın. 1 ay boyunca 3 günde bir bu yöntemi uygulayarak kırışıklıkları %50 oranında azaltabilirsiniz.

 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir