KitKat'ın tam ekran modunu root erişimi gerektirmeden her uygulamada kullanmak

Android 4.4 KitKat’ın en önemli yeniliklerinden biri arayüzün tam ekran geçişine izin vermesi. Bu özellik ile sanal tuşların gerektiği anda tamamen gizlenmesine ve tuşlarla yanlışlıkla etkileşimin önüne geçilmek amaçlanıyordu. Fikir teoride başarılı olsa da, pratikte anlamlı olması için uygulamaların da bu desteği vermesi gerekiyor ama maalesef Play Store’daki -özellikle oyunların çoğunda bu özelliği göremiyoruz.

Çeşitli ROM’lar, root erişimi, Xposed modülleri vs. ile bu tür engeller aşılabiliyor. Peki bu tür modifikasyonları kullanmayı tercih etmeden tam ekran modunu her uygulamada(sistem genelinde) kullanmak isteyenler ne yapmalı?

Leziz Android uygulamalarının 30. bölümünden tanıttığımız ücretsiz güç widget’ı uygulaması Power Toggles son sürümü ile Immersive mode(tam ekran modu) seçeneğini kullanıma sundu. Yani Power Toggles uygulamasıyla oluşturduğumuz widget’lara bu seçeneği de yerleştirerek bildirim çubuğumuzdan ya da ana ekranımızdan kolaylıkla tam ekran moduna geçebiliyoruz.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84