League of Legends: “Fps çok düşük”

Öncelikle FPS nedir onu açıklayalım. Cünkü kimisi FPS internet hızı ile ilgisi olduğunu düşünüyor. FPS tamamen bilgisayarınız ile ilgilidir. FPS kısaca kare hızı diye açıklıyabiliriz. Mesela 60 FPS. Bu saniye de 60 kare yakalamak demek. Yani ne kadar yüksek FPS o kadar iyi performans demek.

1. Şimdi gelelim FPS yükseltme yöntemlerine. Öncelik cözüm arka planı hafifleterek bilgisayarınızı rahatlatmak. Kökten cözüm şöyle yapabiliriz. Çalıştıra girip “msconfig” yazalım. Burada başlangıç için gereksiz programları kapatalım. Bilgisayarımızı baştan başlatalım. Bir de oyun içerisindeyken arkada tarayacı gibi yüksek fiziksel bellek harcayan yazılımları açık tutmayın.

 

2. FPS hala yükselmediyse ikinci yöntemimize geçelim. Oyun içerisindeyken ayarlara girip görüntü kalitesini düşürelim. Bu sayede her karenin boyutu küçülücek bilgisayarınızın işi biraz daha kolaylaşıcak. Bir de “Dikey senkronizasyon” diye bir şey görüceksiniz bunu kapatıp 60 FPS sabitleyin.

 

var td_screen_width = document.body.clientWidth;if ( td_screen_width >= 1140 ) {/* large monitors */document.write(”);(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}if ( td_screen_width >= 1019 && td_screen_width < 1140 ) {/* landscape tablets */document.write('');(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}if ( td_screen_width >= 768 && td_screen_width < 1019 ) {/* portrait tablets */document.write('');(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}if ( td_screen_width < 768 ) {/* Phones */document.write('');(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}

3. Oyuna sağ tıklayıp “uyumluluk sorunun giderme” yazısına tıklayın.

 

4. Ekran kartınınızın sürücülerini güncelleyin.

 

Check Also

ASTRONEER Oyun Rehberi

ASTRONEER Oyun Rehberi – RESİMLİ ANLATIM

Yazı sürekli güncellenmekte ve faydalı bilgiler eklenmektedir. En güncel hali için takipte kalın. Detaylar için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 157 sorgu var.