Salı , Temmuz 25 2017

LG G2 ve G3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? – Android

Bazı durumlarda akıllı telefon ekranındaki görüntünün kopyasına ihtiyacımız olmaktadır. Önceleri bu işlemler için özel 3. parti uygulamalar gerekirken bir çok güncel modelde bu işlem telefonun kendi yazılımı ile kolayca yapılabilmektedir.

LG’nin önceki ve mevcut amiral gemisi telefonlardan olan G2 ve G3 modellerinde bu işlem oldukça basittir.

Öncelikle görüntüsü alınacak ekranda kalınarak arkadaki ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basmak gerekiyor.

LG-G3-arka

Birkaç saniye basılı tutun. İlk denemelerde başarısız olabilirsiniz ama birkaç deneme sonra alışıyorsunuz. Görüntü alındığı anda fotoğraf makinası çekim sesine benzer bir ses duyacaksınız. Tuşlardan parmağınızı çekebilirsiniz.

Kaydedilen ekran görüntüleri telefonunuzun dahili belleğinde /Pictures/Screenshots/ kılasörü altına kaydedilmektedir.Bazı durumlarda akıllı telefon ekranındaki görüntünün kopyasına ihtiyacımız olmaktadır. Önceleri bu işlemler için özel 3. parti uygulamalar gerekirken bir çok güncel modelde bu işlem telefonun kendi yazılımı ile kolayca yapılabilmektedir. LG’nin önceki ve mevcut amiral gemisi telefonlardan olan G2 ve G3 modellerinde bu işlem oldukça basittir. Öncelikle görüntüsü alınacak ekranda…LG G2 ve G3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?LG G2 ve G3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?2014-08-29Android DünyaReview Overview

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir