Home / Diğer Konular / Makyaj Yapmak için Sırlar

Makyaj Yapmak için Sırlar

Makyaj uzmanları tarafından 2016 bahar modası kapsamında makyaj yaparken son derece dikkatli olmanız konusunda uyarılar yapılıyor. Makyaj yapmak için bazı sırları bizlerle paylaşan başarılı makyaj uzmanları tarafından aldığımız tüyoları sizlerle paylaşmaya karar verdik. Saymış olduğumuz bu tüyolara uyarak siz de daha doğru bir makyaj yapabilirsiniz ve makyaj ile güzelleşmenin anahtarını elde edebilirsiniz.

Makyaj Yapmak için Sırlar Nelerdir?

 

  • Rujun Güzel Durması için Sırlar

rujDudağınıza sürmüş olduğunuz rujun daha güzel durması için ölü deriyi temizlemeniz gerekiyor. Temizlemek için de iş diş fırçasına düşüyor. Diş fırçası ile dudağınızda meydana gelen ölü deriyi tamamen atabilir ve daha hoş bir ruj duruşuna sahip olabilirsiniz.

  • Fondöteni Doğru Kullanmanın Yolu BB Kremler

fondötenBirçok markaya ait olan BB kremler var. Siz de çok duyulmamış markalar dışında genellikle yıllardır makyaj sektöründe olan markaların BB krem ürünlerinden satın alabilirsiniz. Bu ürünler cildinize ağırlık yaparak sizi rahatsız eden fondöten etkisini tamamen ortadan kaldırmaya yönelik olan bir yöntem olmaktadır ve birçok ünlü kullanmaktadır.

  • Makyaj Yaparken Gözler Önem Taşıyor

göz makyajıMakyaj yapma esnasında en fazla zaman harcanan bölgelerden bir tanesi göz makyajı olmaktadır. Göz makyajı sayesinde gayet çekici sizi bambaşka yapacak bir makyaja imkan tanırsınız. Göz makyajında buğulu gözler son yılların en moda makyaj trendi ve makyaj uzmanlarımızın da önerisi bu yönde.

  • Makyaj Yaparken Cilt Temizliğinin Önemi

cilt temizliğiMakyaj yapmaya başlamadan önce cildinize direkt olarak makyaj malzemelerini uygulamayın. Öncelikle cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Cilt temizliği konusunda da cilt yapınıza uygun olan kremler ve temizleme ürünlerinden satın almanız daha doğru bir tercih olacaktır. Siz de doğru makyajı yapan bayan olmak için mutlaka temizlenin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de mail engelleme özelliği ile, bir gönderici tarafından yapılan gönderileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Göndereni engelle özelliği, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir