Market Helper Nasıl Kullanılır?

Market Helper nasıl kullanılırMarket helper, dilimize piyasa yardımcısı olarak geçmiş bir kavramdır. Android cihazlar için geliştirilmiş olan bu uygulama sayesinde telefon ile uyumlu olmayan bir uygulamayı telefona yüklemek mümkün olmaktadır. Yani bu uygulama sayesinde kişi kendi cihazını başka bir cihazmış gibi göstererek istediği uygulamayı akıllı cihazına yükleyebilir. Örneğin Samsung S3 mini akıllı cep telefonunuza x isimli bir uygulama yüklemek istiyorsunuz fakat telefonunuz bu uygulamayı desteklemiyor. Bu durumda telefonunuzu market helper kullanarak uyumlu bir cihazmış gibi göstererek istediğiniz uygulamayı kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Peki, market helper nasıl kullanılır biraz da bundan bahsedelim. Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın mutlaka root’lu olması gerekmektedir. Cihazı root’lu olan kullanıcılar aşağıda vermiş olduğumuz adımları yerine getirerek istediği uygulamayı rahatlıkla kurabilecektir.

* Telefonunuzun Ayarlar – Güvenlik – Bilinmeyen kaynaklar yolunu takip ederek bilinmeyen kaynaklar yazan yere tik atın.* Market helper uygulamasını Android marketten indirin ve çalıştırın.* Uygulamanın açılmasından sonra Restore yazan yerde cihazınızı o cihazmış gibi tanıtmak istediğiniz hangisi ise bularak seçin.* Restore menüsünde gelen listede başında P yazanlar telefon (phone) T yazanlar ise tablet demektir.* Seçiminizin ardından Market Helper nasıl açılır sorusuna cevaben Active tuşuna basın.* Artık cihazınız uyumsuz olan uygulamaları da yükleyebilir hale gelmiş bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen adımların ardından cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamalıyı Google play üzerinden indirerek kurmaya başlayabilirsiniz.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88