Marshmallow İle Önyüklü Uygulamalara Veda Edebilirsiniz

Marshmallow İle Önyüklü Uygulamalara Veda Edebilirsiniz

Sony’nin Xperia Z3 için modeli için geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Android 6.0 güncellemesi ile artık sistem uygulamaları ve yüklü gelen Google uygulamaları tamamen silinebiliyor.

Sony, Xperia Z3 modeli için yayınladığı Android 6.0 güncellemesine bir performans ve stabilite güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme sayesinde önyüklü şekilde gelen uygulamalar artık kaldırılabiliyor. Hepimizin bildiği gibi Android işletim sistemi ile hayat bulan cihazlarda önyüklü olarak Google uygulamaları biz istemiyor olsak da yer alıyordu. Android’in açık kaynak kodlu bir yazılım anlayışını benimsemiş olmasına rağmen yazılımın içinde silinemeyen uygulamalar olması bu anlayış ile ters düşüyordu, bu durum Yandex tarafından da fark edilmiş ve Google’ı eleştirmek için bu uygulamalar Yandex tarafından kullanılmıştı.Marshmallow İle Önyüklü Uygulamalara Veda EdebilirsinizGoogle bu eleştirileri dikkate olmuş olsa gerek ki artık Root ve benzer işlemler uygulanmadan da bu uygulamalar kaldırılabilir hale getirilmiş.Xperia Z3 için yayınlanan Android 6.0 sürümünün henüz test aşamasında olduğunu ve gerçek final sürümünde bu özelliğin ortadan kalkma ihtimalinin bulunduğunu da hatırlatalım.

Check Also

Vestel Venus Cep Telefonlarda Format Atma(Sıfırlama) RESİMLİ ANLATIM

Bu yazıda Vestel’in Venus modeli cep telefonu kullananlar için cihazı sıfırlayarak formatlamayı izah edeceğiz. Android …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 158 sorgu var.