Merakla Beklenen iPhone 6s ve 6s Plus Resmen Tanıtıldı

Ve uzunca bekleyiş nihayet sona erdi, iPhone 6s ve 6s Plus resmen tanıtıldı. Daha önce de belirttiğimiz gibi telefonlarda renk seçeneği olarak uzay grisi, gümüş, kızıl altın ve altın rengi seçenekleriyle geliyor. 6s’te 4.7 inçlik ekrana yer verilirken, 6s Plus’ta ise 5.5 inçlik ekran kullanılmış. Bunun dışında dikkat çeken bir diğer özellik cam koruma teknolojisi kullanılmış. Kasa görünümü olarak iPhone 6’ya benzediğini söyleyebiliriz ki bu zaten beklenen bir durumdu.

Merakla beklenen bir diğer özellik olan Force Touch teknolojisine de yer verilmiş. Artık dokunuşun şiddetine göre farklı işlemler yapmanız mümkün olacak. Ayrıca telefonların İOS 9 işletim sistemiyle geldiğini belirtelim. Bunun dışında 12 Megapiksellik arka, 5 Megapiksellik ön kamera, 4K video çekme özelliği, kablosuz şarj olma özelliği de telefonların diğer dikkat çeken özelliklerinden. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Check Also

IPhone 6C Apple Store’da Gözüktü

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir