Home / Yazılım / MoSync ile Android ve iPhone Uygulamaları C++ ya da Javascript ile Geliştirin

MoSync ile Android ve iPhone Uygulamaları C++ ya da Javascript ile Geliştirin

Uzun bir süredir Android uygulaması geliştirme konusunda arayışlar içerisindeydim. Çeşitli framework uygulamaları denedim. Ücretsiz olan bu yazılımların neredeyse tamamı JavaScript tabanlı uygulamalar geliştirmekteydi. Ancak bu akşam MoSync yazılımını keşfettim.

MoSync ile Android ve iPhone Uygulamaları Geliştirin

Girişte dediğim gibi bir süredir Android uygulaması geliştirme peşindeyim. Aslında yapmadım da değil. Birkaç adet geliştirdim. Ancak javascript tabanlı. Böyle olunca, performansı düşük oluyor ne yazık ki. Bu akşam kendime vakit ayırabildim ve Java tabanlı Android uygulaması geliştirme konusunda arayışlara girdim. Birkaç forum v.b. gezdikten sonra C++ ile de geliştirilebileceğini öğrendim. Ve sonunda MoSync yazılımına ulaştım.

MoSync Hakkında

MoSync yazılımı ile iPhone, Android, Windows Mobile, Symbian S60 gibi mobil işletim sistemlerine uygulama geliştirebiliyorsunuz. Bunlara ait SDK ve emulator uygulamaları ise MoSync ile hazır geliyor.MoSync ile Android ve iPhone Uygulamaları Geliştirin MoSync ile uygulama geliştirme dili tamamen size kalmış. İster C++, ister Javascript :) Ancak C++ ile denediğim çok basit bir uygulama ile gördüm ki, açılma hız javascript uygulamalara göre çok daha iyi ?

MoSync ile Geniş Destek

Uygulamaları hangi dilde geliştirirseniz geliştirin MoSync size yeterince geniş bir geliştirici desteği sunuyor. Dokümantasyonlar altında çok geniş kapsamlı bilgiler ve örnek uygulamalar mevcut ?

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux DNS (Bind) Servisi Sorunu Çözme

Linux sunucunuzda bind (dns) servisinde sorunlar yaşıyorsanız bu servisi tekrar başlatmanız (resetlemeniz) sorununuzu büyük ihtimal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir