Motorola, Android 4 güncellemesi hakkında video yayınladı.

Motorola, Japonya sitesinde Android 4 güncellemesi ile gelecek yenilikleri tanıtan videolar yayınladı. Motorola akıllı telefonlara gelecek olan Ice Cream Sandwich (ICS) güncellemesini merak ediyorsanız videolar merakınızı gidermeye yardımcı olacaktır.

Videoda bahsettiğimiz gibi Android 4 yeniliklerinden ve bir önceki versiyon “Gingerbread” ile arasındaki farklardan bahsediliyor. Motorola’nın güncelleme gelmeden böyle bir video yayınlaması sevindirici.

İlk göze çarpan yeniliklerden biri kilit açma ekranında gerçekleşmiş. Çoğu akıllı telefonda kilit açarken kamera ve menüye gitme seçeneği bulunurken, Motorola’da arama ve mesajlaşma ekranına gidebiliyoruz. Ayrıca Gingerbread’de yer alan ikonların da değiştiğini söyleyebiliriz. Kamera uygulaması eski sürümü andırsa da hızlı çekim özelliği eklenmiş.

WebTop adı verilen özellik ise beğenimizi toplayan bir diğer özellik. Telefonu, televizyona bağladığınızda telefon menüsünü tablet gibi kullanmanızı sağlayan bu özellik ile telefonunuzu bir “trackpad” yani dokunmatik kontrol aracı olarak kullanabiliyorsunuz.

Güncelleme dahilinde, Android 4.0 sürümünün klasik yenilikleri de geliyor tabii ki. Klasör oluşturma, yüz tanıma ile kilit açma, ekran görüntüsü yakalama, boyutu değiştirebilir widgetlar bunlardan birkaçı.

İşte bahsettiğimiz videolar:

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

97