Home / Diğer Konular / MozBackup ile Mozilla Firefox Tarayıcısı Yedekleme

MozBackup ile Mozilla Firefox Tarayıcısı Yedekleme

Kullandığınız bilgisayarlarda işletim sistemi hataları ve bazı durumlarda ise sistemsel hatalardan dolayı bilgisayarınızdaki bilgiler silineyebiliyor ve kullanılmaz hale gelebiliyor.İnternet için ise en çok kullandığımız program ise bildiğiniz gibi İnternet Tarayıcılarıdır.Özellikle Firefox internet tarayıcısında bazen çökmeler olabiliyor ve tarayıcıda kullanmakta olduğumuz yer imlerini, kullanıcı profillerinizi, tarayıcı önbelleğini gibi önemli bilgilerimiz silinebiliyor.Bu silinmeleri engellemek için ise en mantıklı yöntem yedeklemek olabilir.MozBackup programı sayesinde Firefox tarayıcımızın bilgilerini yedekleyebilir silinmelere karşı önlem alabiliriz.

MozBackup programı sadece Firefox için değil aynı zamanda Thunderbird, Sunbird, Flock gibi araçların da bilgilerini yedekliyor.Programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz ve kullanmaya başlayabilirsiniz.Program kullanımı basit ve Türkçe olarakda kullanma imkanınız bulunmaktadır.

mozilla-firefox-yedekleme

Programda yedeklemek istediğiniz bölümleri seçerek bilgisayarınızda bulunan istediğiniz bir yere yedekleme işlemine başlayabilirsiniz.Yapmanız gereken sadece istediğiniz seçmek ve yer belirlemek olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de mail engelleme özelliği ile, bir gönderici tarafından yapılan gönderileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Göndereni engelle özelliği, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir