Nar Çekirdeği Yağı Faydaları


Nar Çekirdeği Yağı

 Nar çekirdeği yağı ile yapılan cilt bakımı daha genç bir görünümün kapılarını aralıyor. Cildi onaran etkileri bulunan nar çekirdeği yağı, ayrıca güçlü bir nemlendiricidir. İçerdiği vitaminlerle cilt için son derece faydalı olan nar, cilt için de oldukça yararlı sonuçlar ortaya koyuyor. 

Nar Çiçeği Yağının Faydaları

 
Nar çiçeği yağı içeriğinde bulunan Konjuge maddesi cilt kanseri için güçlü bir koruma sağlar. Cildi nemlendirmek için etkili olan nar çekirdeği yağı, antioksidan özelliği de taşır. Nar çekirdeği yağı tüketen kişiler yüksek tansiyondan kurtulabiliyor. Sistolik kan basıncında düşüş sağlayan nar çekirdeği yağı sağlığınız için etkilidir. Nar çekirdeğinin bir diğer faydası cilt kanserine karşı koruyucu özelliğidir. Meyve olarak tüketildiğinde yada cilde sürüldüğünde cilt kanseri için koruyucu bir kalkan görevi üstlenir. Ciltte oluşan hasarları onarır ve cilde nemlendirerek kırışıklık oluşumunu önler.
 Nar çekirdeğinin yağı Polifenol ve E vitamini açısından zengin bir yağ olmakla birlikte botanik bazlı bir güzellik kozmetik ürünüdür. Doğrudan cilde uygulanabilen nar çekirdeği yağı, cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlarken cilt yenileme etkisi de gösteriyor. Cilt yenileme özeliğinden dolayı Nar çekirdeği yağı ciltte elastikiyeti arttırıyor daha genç ve doğal parlak bir cilt sunuyor. Uzun süreler bakım uygulanmamış, soğuktan çatlamış, yaşlılığa bağlı sebeplerden çökmüş ve stresten etkilenmiş ciltleri hızlı bir şekilde tamir eder. Nar Çekirdeği Yağı cildi nemlendiriyor, elastikiyeti arttırıyor, cildin beslenmesini ve ihtiyaç duyduğu bakımı sağlıyor. Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır? Cilt için mucizevi etkiler gösteren nar çekirdeği yağı avucunuza 3 yada 4 damla damlatarak uygulanabilmektedir. Yağı doğrudan cildinize sürebilir yada masaj uygulayabilirsiniz. Nar çekirdeği yağı hamile bayanların kullanımına uygun değildir. Nar çekirdeği yağı kullanımı sonrasında cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyon oluşması halinde yağı tekrar kullanmayınız. Süregelen bir hastalığınız nedeniyle ilaç kullanıyorsanız yada herhangi bir cilt rahatsızlığınız bulunuyorsa nar çekirdeği yağını kullanmadan önce doktorunuza danışmanız yararınıza olacaktır.

Check Also

Çinli Telefon Markaları Ülkelerinde Tek Başlarına Hakim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80