(Nasıl) Birden fazla Android cihazına ait uygulamaları ve uygulama verilerini senkronize etmek

Telefonlarla başlayan Android macerası artık tabletlerle de devam ediyor ve birden fazla Android cihazı elimizin altında bulunabiliyor. Aynı anda olmasa da, aynı zaman diliminde aktif olarak kullandığımız cihazlar arasında kullandığımız uygulamanın versiyonu ya da uygulamaya ait veriler arasında uyumsuzluklar oluşabiliyor. Yeni bir cihaz satın aldığımızda, eski cihazımızın yedeğini yeni cihazımıza aktararak önemli bir senkronizasyon adımı atıyoruz ancak bu uzun ve uğraştırıcı olduğu için sürekliliği sağlanamayacak bir işlem.

Sürekli yedeklerin paylaşımı dışında daha basit bir yöntem yok mu? Var! Root erişimi gerektiren DataSync uygulaması ile cihazlarımız arasında uygulama ve uygulamaya ait verilerin paylaşımını yapabiliyoruz. Üstelik bunu yapabilmemiz için cihazlarımızın aynı kablosuz ağa bağlı olması yeterli(Uygulamanın ücretli versiyonu NFC ve Bluetooth ile de senkronizasyon yapılabiliyor.).

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85