Tag Archives: Açılış

Linux Açılış Mesajını Görüntüleme

Linux’ta kullanıcılar sisteme giriş yaptıklarında karşılarına mesaj çıkmasını sağlayabilmemiz mümkündür. Bu işlemi yapmak bazen faydalı olabilmektedir. Ekran temizlendiğinde açılış mesajını tekrar görüntülemek istiyorsak aşağıdaki komutu uygulamamız yeterli olmaktadır; dmesg Bu mesajdan sonra Linux açılış mesajı karşımıza gelecektir.

Devamını Oku »

Piranha Tablet Açılış Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

Pek çok okuyucumuz, Piranha tablet kullanmakta; ve, bazen çocuğunun, bazen arkadaşının, tabletin desen şifresini defalarca yanlış girmesi dolayısı ile, Piranha tablet açılış şifresini unuttum şeklinde şikayetler ile bize başvurmakta; ama uygulanması gereken format; ya da hard reset işlemini uygulama aşamasında problem yaşamakta. Çünkü Piranha tablet hard reset olayı için cihaza yazılım yüklenmesi gerekmekte. Peki o halde Piranha tablet şifresi nasıl …

Devamını Oku »

Windows 8 açılış şifresini kaldırma

Merhaba, Olası zaman kaybını önlemek için, windows 8 de bilgisayarın her açılışında şifre girmek istemiyorsanız, Çalıştır komut satırına netplwiz yazıp enterladıktan sonra, gelen ekranda Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir kısmındaki işareti kaldırmanız yeterli. Çalıştır komut satırına girmek için: Win+R tuş kombinasyonlarını kullanabilir veya Win+X ile açılan menüde çalıştıra tıklayabilirsiniz.

Devamını Oku »
87