Çarşamba , Temmuz 26 2017

OnLive Desktop ile Microsoft Office ve Windows 7 deneyimi Android Tabletlerde

Dün sizlere Leziz Android Uygulamalarının 5. bölümü altında tanıttığımız bulut bilişim hizmeti olan OnLive’ın,  Desktop uygulaması iPad’ten sonra Android’le tanıştı.

OnLive, daha çok oyun servisleriyle bilinen bir hizmet. OnLive kullanıcıları, OnLive’ın Windows, Mac ya da Android uygulaması üzerinden ücretsiz bir hesap ile giriş yapıp dilediği oyunu oynayabilme imkanına sahip. OnLive, Steam ve Origin gibi hizmetlerden farklı olarak oyunları bilgisayarınıza ya da taşınabilir cihazlarınıza indirmenize gerek kalmadan kendi sunucularında oynatıyor; siz sadece kontrol aygıtlarınızla veri gönderip, OnLive sunucularında işlenen görüntüyü alıyorsunuz ve böylece kendi cihazınızı yormadan oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

24 saat içinde ikinci OnLive tanımımdan sonra şimdi de OnLive Desktop’tan bahsedelim. OnLive Desktop size sanal bir ofis sunuyor. OnLive sunucularında Microsoft Office, Adobe Reader ve temel Windows uygulamalarını barındıran Windows 7’li sanal bir bilgisayara bağlanıp bu bilgisayarı yönetebiliyorsunuz.

Takdir edersiniz ki ofis uygulamalarının gerek Android gerekse iPad üzerinden yeterli verimlilikte çalışmıyor ve OnLive Desktop bu sorun için ideal bir çözüm. Üstelik hiçbir ücret ödemeden lisanslı Microsoft Office uygulamalarını(Word, Excel, PowerPoint) kullanabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir