Salı , Temmuz 25 2017

Private Gallery, yanınızdakilere sınırlı sayıda fotoğraf paylaşmanızı sağlıyor

Yanınızdaki kişilere “şu fotoğraflara bak” demenizin sonrasında gerçekleşecek en doğal aksiyon elinizdeki telefonu ya da tableti başkasının eline vermek oluyor. Ancak bu aksiyonun en sıkıntılı yönü karşı tarafın gösterilmek istenen içeriğin sınırlarını bilmeden kaydırma yaparak fotoğraflar arasında geçiş yapmaya devam etmesi ve göstermek istemediğiniz içeriklere erişmesi. Hem paylaşan, hem de görüntüleyen taraf için oldukça rahatsız edici bir an.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Private Gallery uygulaması toplumun bu kanayan yarasına basitçe bir çözüm getiren bir uygulama. Uygulamayı kullanabilmek için favori galeri uygulaması aracılığıyla gösterilmek istenen fotoğraflar veya videolar seçiliyor ve Android’in standart paylaşım seçeneğine dokunuluyor, daha sonra Private Gallery uygulaması seçeneği seçiliyor ve sadece seçilen içerikler görüntülenebiliyor. Diğer taraf ise dilediği gibi kaydırma yapabiliyor, görüntülenen içeriğin sonuna gelindiğinde ise ön kamera açılıyor. Uygulama doğrudan açılıp, Android’in döküman sağlayıcısı aracılığıyla da içerik seçilebiliyor ancak galeri uygulamalarından seçim yapmak çok daha kullanışlı.

Private Gallery uygulamasının çıkış için şifre koruması bulunmuyor, yani görüntüleyen kullanıcı ana uygulamaya geri tuşuna dokunarak dönebiliyor ancak Android 5.0 ve üzeri versiyonlarda Ekran sabitleme kullanılarak bu sorun aşılabiliyor.

Uygulama ücretsiz olarak Play Store‘dan indirilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir