Rocket League Arkadaşla Nasıl Oynanır?

Bugün haberini yaptığımız Rocket League güncellemesi ile artık bir arkadaşınız ile birlikte aynı oyun içerisinde oynayabileceksiniz.İşte bugünkü yazımda da Rocket League’e sahip bir diğer arkadaşlarınızla aynı oda içerisinde nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım.

İlk olarak bir kişinin oda kurması gerekiyor.Bunu yapmak için oyuna girdikten sonra “Online” bölümüne girin ve sonrasında da “Create Private Match”e tıklamanız gerekmektedir.Karşınıza çıkan ekranda birçok değiştirilebilir seçenek olacaktır.İstediğiniz haritayı seçme vb. şeyleri zaten bildiğinizden asıl önemli olan yeri vermek istiyorum.

Seçenekler arasında 5. sırada olan “Joinable by” :”‘ın yanındaki yerde Name/Password yazısı bulumalıdır.Eğer Party Only yazıyorsa onu Name/Password‘e çevirin.Bu seçeneği işaretlediğinizde aşağıda Name ve Password kutucukları belirgin hale gelecektir.Name bölümüne bir isim yazın ve isterseniz de odanıza bir şifre belirleyin.Bunları yaptıktan sonra “Create Match” diyerek oyunu başlatın.

Diğer arkadaşınızın yapması gereken ise oyuna giriş yaptıktan sonra “Online” bölümüne girmesi ve sonrasında “Join Private Match”e tıklaması gerekmektedir.Karşınıza çıkacak olan pencere de az önce diğer kişinin odayı oluşturduğu isimi “Name” bölümüne yazmak ve bir şifre de belirlendiyse de şifreyi oraya girmek kalıyor.Kutuları doldurduktan sonra “Join” diyerek arkadaşınızın odasına katılıp beraber oynayabilirsiniz.

Check Also

ASTRONEER Oyun Rehberi

ASTRONEER Oyun Rehberi – RESİMLİ ANLATIM

Yazı sürekli güncellenmekte ve faydalı bilgiler eklenmektedir. En güncel hali için takipte kalın. Detaylar için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 161 sorgu var.