Home / Diğer Konular / Sağlıklı Ara Öğün Alternatifleri

Sağlıklı Ara Öğün Alternatifleri

Diyet, kilo vermenin etkili yollarından biridir. Eskisi gibi sürekli aç kalarak kilo vermenin yanlış olduğu biliniyor. Artık ara öğünlerle sık beslenerek diyetler uygulanıyor. Sağlıklı ara öğünler ideal bir diyetin ayrılmaz parçasıdır. Ara öğünler açlığı bastırdığı gibi sonraki öğünde daha az yemek yenmesini de sağlar. Sizler için diyetlerinizde destekleyici olarak kullanabileceğiniz ara öğünleri derledik.

Sağlıklı Ara Öğünler

 

  • Yoğurt

Yoğurt ile Cilt TemizliğiYoğurt hem zengin besin değeri hem de açlık bastırması ile ideal bir ara öğündür. İçeriğindeki probiyotik içerik sayesinde bağırsakları destekler. Sindirim kolaylaştırır. Yüksek kalsiyum içeriği de kilo vermeye yardımcı olur.

  • Kuruyemişler

kuruyemişlerÖzellikle badem, fındık ve ceviz önerilir. Bu yemişlerden bir porsiyon kadar tüketmek yeterlidir. 1 porsiyon ceviz 6 parça kadar, 1 porsiyon badem 10 tane kadar, 1 porsiyon fındık da 10 tane kadardır.

  • Süt, Tarçın

süt tarçınSüt ve tarçın karışımı sağlıklı bir ara öğündür. İştah keser. Bir sonraki öğün için tokluk verir. Böylece daha az yemek yenmesini sağlar.

  • Muz

muzMuz lifli bir meyvedir. Bağırsakları destekler, sindirimi kolaylaştırır. Lifli içeriği sayesinde midede yer kaplayarak açlığı önler. Lezzetli ve sağlıklı bir ara öğün alternatifidir. Kabuğu kahverengine dönmeye başlamış muzları tercih edin. Bun tür muzlar daha sağlıklıdır.

  • Meyveler

meyvelerElma, yeşil erik gibi meyveler hem besin değeri yüksek hem de kilo vermeye yardımcı ara öğün alternatifleridir. Vitamin verir. Diyetlerinizde destekleyici olarak tüketebilirsiniz.

Tavsiye yazı:  Diyetlerinizde başarısız mı oluyorsunuz?

  • Peynir, Zeytin

peynir zeytinKahvaltılarda da sofranızdan eksik etmemeniz gereken bu iki lezzet sağlıklı birer ara öğün alternatifidir. Bin bir türü ile peynir şifa kaynağıdır. Zeytin ise en sağlıklı meyvedir. Zeytinyağı da hiç çekinmeden kullanabileceğiniz bir yağdır. Kesinlikle kilo yapmaz.

  •  Salata

salataSalata en sağlıklı alternatiflerden biridir. Mevsim sebzelerinden oluşan salata hem ana öğünlerinizin parçası hem de ara öğünlerinizin parçası olabilir. Ancak salatada kullanacağınız sebzelerin mevsiminde olmasına dikkat edin. Kış aylarında salatalık ya da domates gibi yaz sebzelerini kullanmayın. Salatalarınızı zeytinyağı ve elma sirkesi ile tatlandırabilirsiniz. Zeytinyağı salatada bulunan sebzelerin besin değerinin vücutta emilmesini sağlar. Sirke de yüksek probiyotik içeriği sayesinde bağırsakları çalıştırır. Arama Terimleri:

    yoğurt diyeti

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de mail engelleme özelliği ile, bir gönderici tarafından yapılan gönderileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Göndereni engelle özelliği, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir