Cuma , Temmuz 21 2017

Samsung Galaxy S4 Formatlama – Sıfırlama

samsung-galaxy-kullanan-genc-kizSamsung Galaxy serisi telefonları sıfırlamak kimi zaman ayarlar kısmından sağlıklı çalışmaktadır. Konuda Adım adım Samsung Galaxy S4 marka telefonu formatlayacağız.

Samsung’un çok satan cep telefonu Galaxy S4 modeli üzerinden format atmayı anlatacağız. Pek çok kullanıcı cep telefonuna format atamamaktan şikayetçi konumdadır. Nedeni ise yüklü yazılımın sıfırlama isteğinde hata döndürmesidir..Kullnıcıların format atma sebepleri şunlardır:

  • Kullanıma bağlı olarak telefonda yavaşlama ve menüler arası geçişte takılma,
  • Yüklü uygulamalar açıkken hata vermeden kapanması,
  • İşletim sisteminin ekrana yabancı dilde mesajlar döndürmesi…

gibi liste uzatılabilir.

Yukarda belirtilen tüm bu sıkıntıların önüne format atılarak geçilebilir. Adım adım format atma işlevini anlatacak olursak,

  1. Birinci adım cep telefonunuzu açarak açarak menüye giriyoruz.
  2. Ayarlar’a tıklayın ve sırasıyla gizlilik, fabrika ayarlarını sıfırlama seçeneklerine basınız.
  3. Telefonun fabrika ayarlarına dönmesi işemi gerçekleşiyor.
  4. Şimdi, telefonumuzun arama kısmına gelerek *2767*3855# tuş kombinasyonunu yazıyoruz ve arama tuşuna tıklıyoruz. Telefonumuz kendiliğinden açılıp kapanacaktır.

Yukarıda ki işlemler Samsung Galaxy S4 üzerinde denenmiş olup pozitif sonuç alınmıştır. Sizlerde format attığınız cep telefonu marka modelini konu altından yorum olarak belirtirseniz, sizden somra konuyu okuyacak kişilere yardım etmiş olursunuz.

Cep Telefonlarını format atma veya sıfırlama konusunu şu şekilde belirtmemiz daha doğru olur. Kullanıdığımız bilgisayarlar belli zamanlarda yavaşlar kurduğumuz programlar internet kullanımı, veri işleme gibi aktiviteler bilgisayarınız da bir takım izler bırakır. Nasıl ki format attıktan sonra yavaşlama sorunu ortadan kalkıyorsa cep telefonları içinde aynısı düşünülebilir. Uygulamalar veya başka her ne sebepten olursa yavaşlayan android cep telefonunu hayata döndürmek için telefonu sıfırlayıp yazılım güncelleştirmesi varsa yapmak bir hayat öpücüğü işlevigörecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir