Samsung Galaxy S5 Active Detaylı İnceleme

Samsung’ un geçen yıl çıkardığı Galaxy S4 Active’ in biraz daha geliştirilmiş modeli olan Galaxy S5 Active’ i inceliyoruz.

Tasarım

Tasarım olarak kaba bir yapıda olsa da, hasarlara karşı dayanıklılık açısından gayet normal bir tasarım olmuş. Cihazın üst ve alt kısmında sert kauçuk bant mevcut. Bu bantlar kasanın dayanıklılığını arttıracak şekilde yapılmış. Galaxy S5′ e göre daha ağır ve kalın bir yapıya sahip. Boyut olarak ise hemen hemen aynı sayılırlar. Tuza, toza, neme, yağmura, titreşime, güneş radyasyonuna ve termal şoka dayanıklı bir yapıya sahip. Gri ve kırmızı renkleri mevcut olsa da, arka kapaktaki kamuflaj modeli değişmiyor.

samsung-galaxys5-active-detayli-inceleme1

Galaxy S4 Active’ deki gibi fiziksel kontrol tuşları mevcut. Ayrıca her kontrol tuşunun Kamera, Aktivite Bölgesi gibi kendine özel eylemi bulunmakta. Her ne kadar dokunmatik ekranı sağlamlaştırılmış olsa da, ıslak veya kirli parmaklara karşı oldukça kullanışsız. Ev tuşunda parmak izi okuyucu var, ekran kilidi parmak izi ile açılabilir. Bunun dışında klasik bir yapıya sahip, ses açma ve kapama tuşları cihazı elinize aldığınız da sol kısımda kalıyor, güç tuşu ise sağ kısımda kalıyor. Ses çıkışı arka kapağın aşağısında yer alıyor.

Samsung Galaxy S5 Active Detaylı İnceleme

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

99