Home / Android / Samsung Galaxy S5 Geç Şarj Olma Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S5 Geç Şarj Olma Sorunu Çözümü

Evet arkadaşlar sizlere bu konumuzda Samsung Galaxy S5 Şarj sorunu hakkında bilgiler aktaracağız. Bir çok akıllı telefon kullanıcısının bu tarz sorunlar yaşadığı aşikar ancak Galaxy’nin eski modellerinde bu sorunların arttığını gözlemleyebiliyoruz. Yani bu soruna sebebiyet veren birden fazla neden olabilir ancak biz neler yapabileceğinizi ve neye dikkat edeceğinizi göstereceğiz. Bu çözümleri denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa bir telefon tamircisine gitmekte fayda var demektir.

Galaxy S5 Yavaş Şarj Olma Yada Şarj Olmama Sorunu Çözümü

    1. Öncelikle belirtmeliyim ki şarj aletinin onaylı Samsung firmasının orjinal şarj aleti olup olmadığından emin olun. Çünkü şarj aleti farklı firmalarda farklı voltaja sahip olduğundan şarj sorunu oluşabilir. Buda telefonunuzun ya şarj sorunu oluşmasına yada geç şarj etmesine sebep verebilir.
    2. Öncelikle orjinal bir şarj aleti alın ve Galaxy S5 telefonuna takın. Eğer şarj zaten komple bitmiş ise başta ekranda bir şey çıkmayacaktır ve bir süre beklemeniz gerekir. Bundan dolayı ekranda bir şey görmeyince hemen çıkarmayın biraz bekleyin. Eğer çok beklediğiniz halde bir şey çıkmıyorsa ve yeni orjinal kablo olmasına rağmen bu durum gerçekleşiyorsa muhtemelen telefonun şarj girişinde yada bataryada sorun vardır.
    3. Şimdi kesin çalışan bir şarj aleti ile denedik ve şarj olmadı ve sorunun girişlerde olduğunu düşünerek girişleri temizleyiniz yada bir ışıkla bakıp içerisindeki tellerde veya girişlerde eğilme bükülme bir sorun olup olmadığını kontrol ediniz.temizle
    4. Şimdi bu çözümlerin hiç birisi yaramadı. Kabloyu değiştirdik. Girişi temizledik. Bataryayı kontrol ettik ama bir türlü düzelmiyor ise son olarak Güvenli modda açmayı deneyiniz.
 • Güvenli Modda açmak için telefonumuzu kapatıyoruz.
 • Ardından güç tuşuna basarak telefonu açıyoruz ve “Samsung Galaxy S5” ekranı geldiğinde güç tuşunu bırakıp ses azaltma tuşuna basılı tutuyoruz.
 • Yeniden başlatma işlemi tamamlayana kadar bırakmıyoruz
 • Güvenli mod açıldığında ses azaltma tuşunu bırakabilirsiniz.

Güvenli modda açtıktan sonra telefona şarja takıyoruz ve şarj ediyoruz telefonu. Eğer gayet normal bir sürede şarj ediyor ve şarj sorunu yoksa büyük ihtimal yüklediğiniz bir uygulama yüzünden bu sorun ile karşı karşıyasınız demektir. Hangi uygulamanın buna sebep olabileceğini düşünüp onu kaldırmalısınız.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Eğer çözüm yollarını deneyip bir sonuca ulaşabilirseniz yada yardım gerekirse yorum atarak bizlere bildirebilirsiniz. Eğer sizlerinde önerileri var ise önerilerinizi bekliyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir