Home / Android / Samsung Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

Samsung Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

Samsung Wifi kopma sorunu veya hiç bağlanamama gibi sorunlarla genel olarak kullanıcılar karşılaşabiliyor. Aslına bakarsanız bu tarz sorunlar hemen hemen her model için karşılaşılan sorunlar ancak genel kullanıma göre Samsung tabanlı olarak bu konuyu açmak istedik. Genelde yeni bir internet bağlantısı denediğinizde yada otobüsteki wifi’ye bağlanmaya çalıştığınızda bu gibi sorunlarla sık sık karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunun bir kaç temel sebebi var biz bunlardan sizlere bahsedeceğiz ancak diğer farklı sebeplerde olabilir ve çözüm eğer işe yaramadığı takdirde bizlere sorununuzu bildirebilirsiniz ve anlık olarak sizlere yardımcı olabiliriz.

Samsung Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

1- Öncelikle bağlanmak istediğimiz ağ geçitinin IP adresini öğrenmemiz gerekiyor. Yani modemin IP adresi. Genel olarak 192.168.1.1 şeklindedir.2- Ağ geçiti adresini bulduktan sonra Samsung cihazımızdan bağlandığımız Wifi bağlantısının üzerine basılı tutuyoruz. Gelişmiş seçeneğine tıklayıp Statik IP kısmına giriş yapıyoruz.3- Bu kısımda ağ geçitine Modemin IP adresini yazıyoruz.4- DNS kısmınıda 8.8.8.8 – 8.8.4.4 şeklinde yapıyoruz.

Muhtemel Diğer Çözümler

Yukarıda sizler için belirttiğimiz kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Eğer bunu yaptığınız halde olmuyor ise öncelikle modemin kapatıp açmayı deneyiniz. Modemi kapattıktan sonra 5-10 saniye bekledikten sonra tekrardan açabilirsiniz.Diğer seçenek olarak ise telefonunuzun güç tasarrufu modunda olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü bazen güç tasarrufu modu Wifi bağlantısını engelleyebiliyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir