Şarjınızı Bitiren Uygulamalar

Pili Hızlı Tüketen Android Uygulamaları

Mobil platform için antivirüs yazılımı üreten AVG, Android işletim sistemini kullanan ve en çok pil tüketen ve sistemi yavaşlatan uygulamaların listesini yayınladı.

Android kullanıcılarından en sık duyduğumuz şikayetlerin arasında telefonlarının ilk aldıkları zamanki batarya performansını göstermiyor olması gelir. Batarya performansının düşmesinin en büyük sebebi Google Play Store‘dan veya APK dosyası şeklinde telefonunuza yüklediğiniz uygulamaların, siz çıkış yapsanız da onların arka planda çalışır halde kalmasıdır. Uygulamarın arkaplan aktivitelerini tamamen kapatmanız yine Google Play Store’da yer alan çeşitli uygulamalar ile mümkün. Antivirüs yazılımları üreten AVG Technologies yaptığı araştırma ile telefonların bataryasını en çok tüketen uygulamaları listeledi.

İşte o Uygulamalar

Pili Hızlı Tüketen Android UygulamalarıAVG’nin hazırladığı listeye göre telefon açılır açılmaz arka planda çalışmaya başlayan ve pil tüketimini oldukça olumsu etkileyen uygulamarın başında Facebook bulunuyor. Listede Facebook’a ait 4 tane uygulama bulunması da dikkat çeken bir diğer nokta. Facebook, Instagram, Messenger ve Pages pili su gibi tüketen uygulamalar.Kullanıcıların uygulamayı açmalarından itibaren en çok pil tüketen uygulamarın zirvesinde Snapchat bulunuyor. İkinci sırada Amazon’un alışveriş uygulaması yer alıyor. Yedinci sırada ise faydasından çok zararı görülen bir uygulama olan Clean Master bulunuyor.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83