Şık Bere Yapımı

Şık Bere YapımıKış aylarında birbirinden renkli, birbirinden farklı çeşit çeşit bereler göz kamaştırmaktadır. Bay ve bayan faketmeksizin bere kullanımı oldukça yaygındır. Bere hem soğuktan korumaya yardımcı hem de tarz tamamlayacı bir özelliğe sahiptir. Sizlerde evlerinizde birbirinden farklı ve renkli bereler yapabilirsiniz. Burada sizlere Şık bere Yapımı  ile ilgili bilgiler vereceğiz.

  • Öncelikle bere için 8 ilmek haraşo örgü modeli ile örmeye başlıyoruz. Geriye kalan ilmek sayısı 30 olacaktır. Bu ilmeklerede kaz ayağı modeli ile örgüye devam edilecektir. Yapılan yünü başın genişliği ile uyumlumu diye bir kez ölçebilirsiniz.
  • İlk 8 ilmek örülen haraşo kısımı kesilmelidir. Kaz ayağı olan ilmeklere gelincede 2 tane kesilerek çıkarılacaktır. Sağ tarafta kalan ilmekler tekrar sol tarafa geçirilecek ve örmeye devam edilecektir. Arkada ki ters örgüde salınır ve örgü sonuna kadar aynı şekilde devam edilir.
  • Yapılan kesme işlemi bittikten sonra ip sabitlenir. Bereyi katlayarak sırayla dikim aşamasına geçilir. Bereyi sökmeden önce dikilmesi gerekmektedir. Aksi halde toparlamak zor olacaktır.

Ayrıca İnceleyin

Survivor-2017-basvuru-formu

Survivor 2017 Başvuru Formu. Survivor 2017 Ne Zaman Başlayacak?

TV 8 ekranlarının fenomen yarışması Survivor 2017 yılında yine hayranlarıyla buluşacak. Ekranların fenomen yarışması Survivor’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 138 sorgu var.