Home / Diğer Konular / Şık Bere Yapımı

Şık Bere Yapımı

Şık Bere YapımıKış aylarında birbirinden renkli, birbirinden farklı çeşit çeşit bereler göz kamaştırmaktadır. Bay ve bayan faketmeksizin bere kullanımı oldukça yaygındır. Bere hem soğuktan korumaya yardımcı hem de tarz tamamlayacı bir özelliğe sahiptir. Sizlerde evlerinizde birbirinden farklı ve renkli bereler yapabilirsiniz. Burada sizlere Şık bere Yapımı  ile ilgili bilgiler vereceğiz.

  • Öncelikle bere için 8 ilmek haraşo örgü modeli ile örmeye başlıyoruz. Geriye kalan ilmek sayısı 30 olacaktır. Bu ilmeklerede kaz ayağı modeli ile örgüye devam edilecektir. Yapılan yünü başın genişliği ile uyumlumu diye bir kez ölçebilirsiniz.
  • İlk 8 ilmek örülen haraşo kısımı kesilmelidir. Kaz ayağı olan ilmeklere gelincede 2 tane kesilerek çıkarılacaktır. Sağ tarafta kalan ilmekler tekrar sol tarafa geçirilecek ve örmeye devam edilecektir. Arkada ki ters örgüde salınır ve örgü sonuna kadar aynı şekilde devam edilir.
  • Yapılan kesme işlemi bittikten sonra ip sabitlenir. Bereyi katlayarak sırayla dikim aşamasına geçilir. Bereyi sökmeden önce dikilmesi gerekmektedir. Aksi halde toparlamak zor olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir