Home / İnternet / Sitem Saniyeler İçinde İNDEX Alıyor Nasıl Başardım ANLATIYORUM

Sitem Saniyeler İçinde İNDEX Alıyor Nasıl Başardım ANLATIYORUM

Bu yazımda sizlere webmaster sitelerinde insanların ücret vererek elde ettiği bir durumdan bahsetmek istiyorum. Bazen paylaşmanın gücüne inanmalıyız. Ben bu konu hakkında araştırmalar yaparken genelde birbirinin tekrarı yada kopya yazılar ile karşılaştım. Yazılar genellikle seo, link gibi bir kaç kelime etrafında dönmekte.Bu kadar saçma ve kopya yazıyı okudukta sonra bu işin bazı püf noktası olduğunu keşfettim. İndex alma konusunu bahsetmek için öncelikle bazı kavramları açıklmayı tüm internet sitesi sahiplerine bir borç bilirim.

Bilgi çoğunlukla yaratılmaz biz dışardan alırız. Elbette dış dünyadan bu kadar istifade ediyorken bu yazıyı paylaşmamam vefasızlık olurdu.

İndex Alma Nedir ?

Siteye eklenen yeni bir konunun arama motorlarınca taranıp kullanıcı aramalarında listelenmesi ifade eder. Örneğin ben bu konuyu açtığımda saniyeler içerisinde Google, Bing ve Yandex bu konuyu taramış ve listeleyebiliyor olacak. Belkide siz ben bu konuyu siteye eklediğimden 1-2 dakika sonra okuyor olabilirsiniz.

Anında İndex Almak Mümkün mü?

Bu yazı nasıl saniyeler içinde index alacaksa bu sorunun cevabı evet olacaktır.

Google Seviyoruz
Google Seviyoruz

Her şeyden önce site sahiplerinin anlaması gereken bir konu var. Google, Bing, Yahoo, Yandex bu gibi arama motoru hizmeti sürdüren internet siteleri size o kadarda muhtaç değil. Sizin internet camiasına kazandıracağınız yazılar zerre kadar umurlarında değil. Emin olun internette o kadar çok fazla kaliteli internet sitesi var ve içerik üretmekteler. Uzaklara bakmaya gerek yok Haber siteleri bunun açık bir örneği. Bu sektörde iseniz şunu artık anlayın çünkü bu sayede daha net bir dünya görüşü kazancaksınız “Siz internette değersiz ve önemsiz bir varlıksınız. Sizin yapabileceğiniz katlarını başkalarıda yapabilir“.

Bu sert tabirle ne demek istiyorum arama motorları sizin içeriğinizi otomatik olarak siz içerik ürettikçe kontrol eder. Bu demektir ki siz sitenize içerik eklemedikten sonra index hızınızından bir kıymeti kalmıyor. Sizin sitenize eklediğiniz yazının kalitesini de genellikle umursamazlar. Artık Bazı şeyleri anlamalısınız. Arama motorları sizler için değil sitelerinde arama yapan insamlar için vardır. Onlara doğru sonucu göstermek için onlarca-yüzlerce-binlerce yazılım geliştirici durmadan araştırır. Log inceler araştırır denemeler yapar. Bu yüzden kopya ,çalıntı yazılar ile artık bir yere gelemeyeceğinizi anlamanız gerekiyor. Arama motorları sizin saçma sapan, gereksiz yada kopya yazılarınızdan nefret eder. Bu yazılar hem Google’nin sitenizi taramak için sistem kaynağını tüketir hemde bu yazılar kullanıcı dostu değildir. Örneğin Google bir kişinin hangi kelimeyi aradığını ve çıkan sonuçları kaydetmekle birlikte sitede kalma süresini de ölçer. Eğer sitenize giren Google’de arama yapıp sitenize giren kişi aradığını bulamayıp sitenizde çıkar ve başka siteye girerse sizi “çöp” olarak nitelendirir. Hızlı indexi almayı geçtim arama sıralamanız düşer.

Anında İndex Almanın Sırrı Nedir ?

Nihayet sizinde beklediğiniz artık okumak istediğiniz konuya geliyoruz. Bu yazıyı karşılık beklemeden yazdığımı yazının başında belirttim. Bu sebepten dolayı biraz sabırlı olmanızı rica ediyorum. Bazı konularım tam olarak netleşmesi gerekiyor. Çünkü Türkçe internet siteleri çöplüğe dönüşmeden bu yazıları yazmayı kendime görev atfediyorum.

Hızlı İndex almanın 2 yolu vardır. Bunların ikisi aynanda olmadıkça hızlı index almak hayaldir.

  1. Benzersiz İçerik
  2. Siteye Düzenli ve Sık Eklemek
Benzersiz içerik

Burada özgün içerik ile benzersiz içeriğin farkını anlamak gerekiyor. Bir “gribe ne iyi gelir” yazısını 200 farklı şekilde yazabilirsiniz. Artık şunu anlamalısınız. Google bir konu hakkında birbirinin benzeri yazıları artık istemiyor. Çünkü aynı konuda aynı şeyi anlatan binlerce yazı zaten mevcut. Siz özgünleştirilmiş ya da kopya yazılarınıza ihtiyaç zaten duyulmuyor. Çünkü eski siteler bunu çoktan sitelerine eklemiş ve ziyaretçilerde aradığını bulabiliyor.

Siteye Düzenli ve Sık Eklemek

Sözü gereksiz yere uzatmayacağım. Siz benzersiz yazılarınını düzenli aralıklarla ve her gün aynı saate ekler iseniz 1 hafta içinde saniyeler içinde index alacaksınız İşte bu kadar basit.

Burada önemli olan sitenize benzersiz olarak yazı eklemelisiniz.ve bunu düzenli aralıklarla yapmalısınız. Boş yere seo, link, tanıtım yazısı tuzağına düşmeyin. Hızlı İndex almak için sadece klavyenize güvenin 🙂

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link (URL) Oluşturma Servisleri

Kısa link oluşturma servisleri, URL kısaltma işlemi nasıl yapılır? URL daha çok Link olarak adlandırdığımız …

One comment

  1. Kahvechekirdeği

    Güzel bir yazı olmuş, daha sert ve gerçekçi bir açıdan konuşmuşsunuz.

    Yanlız benim tecrübeme göre “Düzenli ve sık yazı eklemenin” önemi 20de1ken benzersiz yazı eklemenin değeri 20de19. Çünkü 10-20 yazılı eski bir sitem, yeni bir makale eklediğimde milisaniyeler içinde index alıyordu ve sitenin tek farklı yanı benzersiz yazılar içermesiydi. Ancak bu 2-3 yıl önceydi algoritma bugün ne durumdadır bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir