Home / İnternet / Sitenize Alexa Kutusu Ekleyin 2016

Sitenize Alexa Kutusu Ekleyin 2016

Pek çok webmaster Alexa konusunda tereddüt yaşıyor. Öncelikle Alexa’nın ne kadar önemi olup olmadığı konusunda çok sayıda makale mevcut. Tabiri caizse önüne gelen ve kendini seocu olarak tanıtan her kimse böyle garip yazılar ile suyu bulandırıyor. Amazon’un site popülerlik tespiti için kurduğu Alexa bugun pek çok insan tarafından dikkate alınmakta. Elbette bu gerçek ile yaşamamız gerekiyor. Öyle ki sitesini satmak isteyen kimlerin Alexa sıralamasını ilk sıralarda söylemesi de bunun bir nedeni olarakda görülebilir.alexa

Peki Alexa sadece site satışında mı işe yarıyor dşye sormanız oldukça normal. Aslıdna değil Alexa üzerinde yarum ve linkler ile doğal ve güölü linkler de kazanmış oluyorsunuz. Belki sıralamaları etkilemez ama genede sitenizin otoriter bir site olması yönünden etkili olur? Gördünümz mü ayrıca sitem nasıl otoriter site olur ? sorusuna da cevap vermiş olduk. Bir taşla 2 tuş desek yeridir. Esasında tüm bu süreç meselesi. Siteniz ne akdar zengin ve güölü olursa otoriter olması da beraberinde gelmiş olacaktır.

Siteye Alexa Widget Ekleme

Kodlar Alexa’nın kendi sitesinden alınma endişe etmeyin Yanlış olma lüksü yok. Kodların aşağısında açıklmayı yazdım. Hepinize iyi bloglamalar.

<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/citbakimsitesi.com”><script src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=ciltbakimsitesi.com” type=”text/javascript”></script></a>

Çalışan örnek verelim

Burada yapmanız gereken tek şey yoursite.com yazan yere kendi internet sitenizin adresini yazmak. Daha sonra bu kodları sitenizin kaynak kodlarına ekleyiniz. İşte bu kadar.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link (URL) Oluşturma Servisleri

Kısa link oluşturma servisleri, URL kısaltma işlemi nasıl yapılır? URL daha çok Link olarak adlandırdığımız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir