Snapchat Uygulamasında Snapkod Nasıl Kullanılır ?

snapchat-snapkodSnapchat kısa süreli fotoğraflar oluşturup arkadaşlarınız ile paylaşmanız için güzel bir ortamdır. Snapchat uygulamasını sizde benim gibi aktif olarak kullanabilirsiniz. Bazı arkadaşlarım bazen sıkılabiliyorlar. Eğer sizde sıkılmış iseniz snapchat hesap silme sayfamızdan gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.Bu sayfamızda Snapchat’e ait olan Snapkod özelliğinden bahsedeceğiz. Android telefonların gelişmesi ile QR kod olayı hayatımıza girdi. Bu kodları tarattığımız da o koda tanımlı bilgiye ulaşmaktayız. Snapchat üzerinden kendiniz için oluşturacağınız bu snapkod sizin kullanıcı kimliğinizi oluşturmaktadır. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilir ve arkadaşlarınızın sizi kolayca eklemelerine yardımcı olursunuz.

Snapkod nasıl yapılır ?

Snapchat uygulaması açık iken yukarıdan aşağıya parmağınız ile sürükleyin. Snapchat’in ikonu olan hayalet ikonuna dokunuz. Ardından bu uygulama ön kamerayı kullanarak 5 kere öz çekimizi çekecektir. Bu işlemden sonra size ait olan Snapkodunuz hazır olacaktır. Snapkod başarı ile oluşturulduktan sonra Paylaş butonuna dokunarak arkadaşlarınıza sizi eklemeleri için iletebilirsiniz.

Snapkod ile arkadaş nasıl eklenir ?

Snapkod ile arkadaş ekleme bilgisi hem sizin hemde arkadaşlarınızın işine yarayacaktır. Öncelikle eklemek istediğiniz kişinin Snapkodunu resim olarak galeri kısmına kayıt edin. Ardından Snapchat arkadaş ekleme kısmını açın. Snapchat ana ekranında üst kısımda yer alan hayalet ikonuna dokunun. Arkadaş ekle seçeneğini seçin ve  “Snapkoda göre Ekle” seçeneğine dokunun. Ardından galeriye kayıt ettiğiniz snapkodu uygulamaya tanıtınız. Bu işlemden sonra arkadaş ekleme olayı başarılı ile sonuçlanmış olacaktır.

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 136 sorgu var.