Snapchat Uygulamasında Snapkod Nasıl Kullanılır ?

snapchat-snapkodSnapchat kısa süreli fotoğraflar oluşturup arkadaşlarınız ile paylaşmanız için güzel bir ortamdır. Snapchat uygulamasını sizde benim gibi aktif olarak kullanabilirsiniz. Bazı arkadaşlarım bazen sıkılabiliyorlar. Eğer sizde sıkılmış iseniz snapchat hesap silme sayfamızdan gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.Bu sayfamızda Snapchat’e ait olan Snapkod özelliğinden bahsedeceğiz. Android telefonların gelişmesi ile QR kod olayı hayatımıza girdi. Bu kodları tarattığımız da o koda tanımlı bilgiye ulaşmaktayız. Snapchat üzerinden kendiniz için oluşturacağınız bu snapkod sizin kullanıcı kimliğinizi oluşturmaktadır. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilir ve arkadaşlarınızın sizi kolayca eklemelerine yardımcı olursunuz.

Snapkod nasıl yapılır ?

Snapchat uygulaması açık iken yukarıdan aşağıya parmağınız ile sürükleyin. Snapchat’in ikonu olan hayalet ikonuna dokunuz. Ardından bu uygulama ön kamerayı kullanarak 5 kere öz çekimizi çekecektir. Bu işlemden sonra size ait olan Snapkodunuz hazır olacaktır. Snapkod başarı ile oluşturulduktan sonra Paylaş butonuna dokunarak arkadaşlarınıza sizi eklemeleri için iletebilirsiniz.

Snapkod ile arkadaş nasıl eklenir ?

Snapkod ile arkadaş ekleme bilgisi hem sizin hemde arkadaşlarınızın işine yarayacaktır. Öncelikle eklemek istediğiniz kişinin Snapkodunu resim olarak galeri kısmına kayıt edin. Ardından Snapchat arkadaş ekleme kısmını açın. Snapchat ana ekranında üst kısımda yer alan hayalet ikonuna dokunun. Arkadaş ekle seçeneğini seçin ve  “Snapkoda göre Ekle” seçeneğine dokunun. Ardından galeriye kayıt ettiğiniz snapkodu uygulamaya tanıtınız. Bu işlemden sonra arkadaş ekleme olayı başarılı ile sonuçlanmış olacaktır.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

87