Syskey.exe Nedir Nasıl Kullanılır ve İptal Edilir

syskey

Syskey Nedir ilk önce Bununla ilgili bir kısa bilgi vermek istiyorum. Syskey bir şifreleme türü olarak bilgisayarlarınızın çalınması ile bilgisayarınızın kullanıcı şifresi var ise bunun kırılacağını hesaplayarak Syskey.exe ile bilgisayarınıza veri veri tabanı şifresi oluşturmaktadır.  Syskey.exe eski sürüm bilgisayarlarda Windows xp , NT , 2000 gibi sürümlerde biraz daha ön plandadır.

Syskey.exe Nasıl Kullanılır ?

Bu konuda yukarıda sizler için hazırladığım video yardımcı olacaktır , şifayet anlatmak gerekirse , Win + R dos penceresini açıyorsunuz buraya cmd komutunu yazıyoruz ve syskey.exe komutu ile entere basıyoruz.

syskey nasıl kullanılır

 

Şifreleme Etkin işaretledik den sonra Tamam diyoruz ve Bir parola belirliyoruz ve bilgisayarımız yeniden açıp başlayınca size açılışta bir parola soracaktır. Böylece Bilgisayarınızı hırsız ve yabancı gözlerden korumuş olursunuz.

Syskey Nasıl İptal Edilir ?

Bilgisayarımızı syskey parolası ile açtık dan sonra tekrar aynı yol ile win + r çalıştır penceresine syskey komutunu yazıyoruz çıkan pencere yine aynı olacaktır buraya Şifreleme Devre Dışı işaretleyerek tamam diyoruz eski parola soracak bunu girdikten sonra syskey iptal etmiş oluyoruz.

Tags – Etiketler ;

syskey nedir , syskey nasıl kullanılır , syskey.exe nasıl iptal edilir , syskey.exe kaldırma , syskey ile güvenlik, syskey securty , syskey kullanımı , syskey , windows 7 , windows 8 , windows 10

Check Also

Tanrı Modu { God mode } Nasıl Açılır

Türkçe çevirisiyle “Tanrı Kipi” denetim masasındakinden çok daha fazla Windows 7 ayarını bir araya getiriyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 165 sorgu var.