Home / Android / Tablet Üzerinden Televizyon Nasıl Kullanılır ?

Tablet Üzerinden Televizyon Nasıl Kullanılır ?

Tabletler günlük hayatımızda yer edinen kolay kullanımı olan dokunmatik cihazlardır. Yeni Windows sürümlerini destekleyen ve bir bilgisayarın çoğu işlevini karşılayan yapısı ile, gereken tüm beklentileri fazlasıyla karşılayan bir teknoloji ürünüdür. Hele ki günlük kullanımda LCD televizyonlara ve daha yeni bir çok özellik eklenmesi, teknolojinin birlikte kullanılması ihtiyacını doğurmuştur. Böylece tablet üzerinden televizyon nasıl kullanılır konusunda yapılacak tüm adımlar basittir.

  • Öncelik olarak televizyonunuz ile bağlantıyı kurabileceğiniz bir Smart TV programını tabletinize indirmeniz gerekmektedir. (İndirilen programlar değişebilir ve uygun bir programı araştırarak televizyonunuza uyumlu bir program bulabilirsiniz.)
  • Programı tabletinize kurduktan sonra önemli olan bir diğer konu da televizyonunuz ile tabletiniz arasında bir köprü ağı kurmaktadır. Bu köprü ağı, internet bağlantınızın aynı bağlantıda olmasını sağlamaktadır. İndireceğiniz program bu konuda size kolaylık sağlayacaktır.

Önemli olan aynı ağda hem televizyonunuzun ve tabletinizin olmasıdır. Bu ağ işlemindeki köprüyü sağladıktan sonra, tabletiniz üzerinden indirdiğiniz programın arayüzüne uygun olarak  kontrolü sağlayabilirsiniz. Böylece tabletiniz üzerinden televizyonunuzu istediğiniz gibi yönlendirebilir ve tablet üzerinde yapmak istediğinizi televizyona aktarılan görüntü sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.Tabletinizi televizyonunuz ile köprü görevini gördükten sonra;

  • Tablet üzerinden izlemek istediğiniz filmleri televizyona aktararak izleyebilirsiniz.
  • Müzik dinleyebilirsiniz.
  • İnternet üzerinde gezinebilir ve araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Kısacası tablet ile televizyon bağlantısını kurduğunuzda tüm istediğin özellikleri televizyonunuz da da görebilmeniz mümkündür. Dilerseniz kanalları kumanda üzerinden değiştirebilir dilerseniz de televizyonunuzun özelliklerine uygun olan diğer değişikleri de gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçta her ikisi de teknolojinin ürünüdür ve bu iki teknoloji birbirine uyumlu bir hale getirmekte hiç zor değildir.Tablet üzerinden televizyon nasıl kullanılır konusunda yapılması gerekenler bunlardır. Televizyonunuza uygun bir programı indirerek, tabletinize yükletin. Ağ bağlantılarında bağlantıyı sağlayın ve ardından tablet üzerinden televizyonunuzu kontrol edin.Son olarak bağlantı derecesini kontrol edin. Eğer salonda oturuyorsanız, diğer odalara geçiş yapmayın ya da tabletinizi bir kenara koyun. Bağlantının uzaklaşması tabletiniz ile televizyonunuz arasında sağlanan bağlantının kopmasına neden olacaktır. Bu yüzden mesafeyi uygun bir şekilde ayarlayarak, televizyonunuza tablet üzerinden bir kontrol sağlayabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir