Home / Android / Tableti Modem Olarak Kullanma

Tableti Modem Olarak Kullanma

tableti modem olarak kullanmaBirçoğumuzun elinde başta akıllı telefonlar olmak üzere çeşitli teknolojik cihaz bulunmaktadır. Özellikle internetle birlikte çok daha işlevsel hale gelen bu cihazları artık gündelik hayatta sıkça kullanmaktayız. Evde, işte, okulda hatta yolda yürürken, otobüste seyahat ederken dahi elimizden düşürmüyoruz neredeyse. Çünkü hem özellikleri hem de internet erişimi sağlaması gibi özellikleri hayatımıza çok büyük kolaylıklar getiriyor. Hal böyle olunca artık bizden birisiymiş gibi gittiğimiz her yere mutlaka götürüyoruz.

Kullandığımız akıllı cihazlar, internet olmadığı zamanlarda pek bir işe yaramıyor açıkçası. Evde ya da işte olduğumuz zamanlarda bulunduğumuz yerdeki kablosuz internete bağlanarak dilediğimiz kadar kullanabiliyoruz. Fakat dışarıda olduğumuz zamanlarda mutlaka ya operatörümüzden aldığımız kısıtlı internet paketini ya da harici modemi kullanarak internete girebiliyoruz. Fakat her iki durumda da internet kotası maalesef sınırlı oluyor. Bu nedenle kullanıma bağlı olarak yenilenme tarihi gelmeden bitebiliyor. Fakat başka bir akıllı cihazda olan interneti kullanarak kendi cihazımızdaki internet paketine bağlı olmaksızın internet kullanmaya devam edebiliyoruz. Nasıl mı? İşte sorumuzun cevabı:

Örnek olarak tableti modem olarak kullanmak nasıl olur onu anlatalım. İşte adım adım tableti modem yapma ayarları:

* İlk olarak tabletinizin Uygulamalar menüsüne gelin.* Ayarlar’a dokunun.* Ayarlar’dan Bağlantılar menüsü altında yer alan Diğer Ayarlar kısmına gelin.* Ardından Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı’nı seçin.* Taşınabilir Wi-Fi Alanı’nı etkinleştirin.* Yapılandır tuşuna dokunarak kablosuz ağınıza isim ve şifre verebilirsiniz.

Tüm bu ayarlamaların ardından tableti modem gibi kullanmak mümkün olabilmektedir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir