Telefonu USB Flash Driver İle Açın

telefon neden açılmazİnternet ve teknolojinin büyük bir hızla ilerlediği günümüzde bu ikili adeta birlikte anılıyor. Özellikle son kullanıcı olan bizler için elimizde bulunan teknolojik cihazlar (cep telefonu, bilgisayar tablet… vs) internet erişimi olmadan pek bir işe yaramıyor neredeyse. Özellikle akıllı telefonlarımız normal bir telefonmuş gibi oluyor. Velhasıl bu cihazlar zamanla gerek yazılımsal gerekse donanımsal sebeplere bağlı olarak açılmayabiliyor. Donanımsal arıza olmadığı sürece telefon neden açılmaz sorusunu kendi kendimize çözebiliriz. Diyelim ki telefonunuz kapandı ve açılmıyor. Ekranda sadece cihazınızın markası veya logosu görünüp kalıyorsa hard reset yaparak açmak mümkündür. Hard reset dediğimiz de bildiğimiz format işlemidir. Telefonun açılmaması halinde format atmak için cihazınızın modelini ve nasıl format atılacağını birlikte arama motorlarından aratarak bulabilirsiniz.

Telefon açılmadığı zaman format atmak için bir diğer yol olarak USB Flash Driver yöntemi kullanılabilir. Bu şekilde bilgisayara bağlanan telefonlara format atmak mümkündür. Eğer telefonunuz açılmıyor ise siz de USB flash driver ile cihazınıza format atabilirsiniz. Bu özelliği kullanmadan önce cihazınızın ilgili sürücülerini bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Daha sonra telefonunuza format atmak için bilgisayarınıza bağlayın.

Telefonla bilgisayarın bağlantısını tam olarak yaptıktan sonra USB flash direver aracılığıyla telefonunuza format atmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi daha önce yapmadıysanız ya da tam olarak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bilen birisinden yardım almanız önerilir. Böylece daha büyük bir sorunla karşılaşma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 142 sorgu var.