Çarşamba , Temmuz 26 2017

Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Touch ID problemiApple, iOS 8.3’ü yayınladı, ama her işletim sistemi güncellemesinde olduğu gibi iOS 8.3’ün yayınlanmasının sonrasında da bir takım problemler gündeme geldi. Touch ID sorunu, Touch ID problemi, Apple kullanıcılarının canını sıkan önemli sorunlar arasında yer almayı başardı. Peki Touch ID sorunu nasıl çözülür? Touch ID problemi nasıl giderilir? Gelin bu soruların yanıtını birlikte öğrenelim…

Touch ID Problemi Nasıl Giderilir?Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Touch ID sorununu çözmek için ilk olarak sahip olduğunuz iPhone, ya da iPad’ın Ayarlar kısmına, oradan da Touch ID Ve Parola kısmını seçin. Sonrasında Parolayı Kapat’a dokunun. Böylelikle cihazınızın parolasını kapatmış olursunuz. Ardından da parolayı yeniden açmanız gerekir.

Bu aşamada dikkat etmeniz, ve yapmanız gereken tek bir işlem var: Eğer ücretsiz uygulamaları indirmek istiyor; ya da uygulama içi satın alma kısmında, kullanmakta olduğunuz parolanın cihazınız tarafından hatırlanmasını istiyorsanız, her seferinde parola girişi yapmak istemiyorsanız, iTunez, ve App Store’nin ayarını pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

Bu işlemleri gerçekleştirmeniz halinde, Touch ID problemi sizin için çözülmüş olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir