Home / İnternet / Twitter Hesap Onaylatma (Mavi Tik Almak) Nasıl Yapılır

Twitter Hesap Onaylatma (Mavi Tik Almak) Nasıl Yapılır

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır ?

Popüler sosyal ağ sitesi Twitter’da mavi tik (mavi rozet, onaylanmış hesap, verified account) hesabı sahibi olmayı hepimiz istemişizdir. Özellikle ünlü kişilerde ya da ünlü kuruluş hesaplarında yer alan onaylanmış hesap rozeti hakkında internette bir çok yer de asılsız bilgiler bulunuyor. Bu yazımda sizlere onaylanmış hesabın ne olduğunu ve twitter hesap onaylatma işleminin nasıl yapılabileceğini anlatacağım.Twitter Mavi TikÜnlü Twitter hesaplarında yer alan mavi tikÖncelikle Twitter’da onaylanmış bir hesapta yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi mavi bir rozet yer alır. Twitter hesap onaylatma işlemi, önemli kişi yada kurumların gerçek olup olmadığını belirlemek için Twitter tarafından oluşturulmuş bir özelliktir.Twitter’ın resmi sitesi hariç hiçbir site sizlere onaylanmış hesap vaad edemez. Bu nedenle sizlere bu konu hakkında bilgi verirken, resmi twitter sayfalarından yararlandım. İnternette yer alan ancak twitter tarafından açıklanmamış verilere inanmamanızı öneririm.

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır, Onaylanmış Hesap için Tweet Sayısı Önemli midir?

Twitter resmi sayfasında şu açıklama yer alıyor:“Müzik, oyunculuk, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanırız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncelleriz. Takipçi ya da Tweet sayısının onaylanmayı etkileyen bir faktör olmadığını unutmayın.”Yukarıdaki açıklama da görüldüğü gibi takipçi yada tweet sayısı onaylanmış hesap alma şansınızı etkilemiyor.Twitter hesap onaylatma işlemi için direkt olarak başvuru yapamazsınız. Twitter’ın sizi bulmasını ve iletişime geçmesini beklemelisiniz.Twitter hesap onaylatma için şansınızı artırabilecek bazı uygulamalar var.

  • Bir blog yada web siteniz olmalı. Web sitenize takip et butonu koymalısınız.
  • Ayrıca, twitter profilinizdeki websiteniz kısmına websitesi adresinizi yazmalısınız. Böylece bloğunuz ve twitter hesabınız eşleşmiş olur.
  • Twitter profilinizde, Facebook, LinkedIn gibi hesaplarınızın linkini paylaşın. Bunlar sizin kim olduğunuzu daha net açıklayacaktır.

Yukarıdaki maddeleri yerine getirmiş iseniz, ilgi çekici birisi, ünlü bir firma, kullanıcıların sık ziyaret ettiği bir profiliniz var ise, twitter mavi tik almaya daha yakınsınız demektir.Twitter Onaylanmış Hesaplar Resmi Bilgi SayfasıTwitter Onaylanmış Hesaplar Resmi Bilgi SayfasıOnaylanmış hesap edinme ile ilgili daha fazla bilgi almak için Twitter konu hakkında resmi bir sayfa oluşturmuş. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter Tarafından İletişime Geçileceksiniz

Bir gün uyandığınızda Twitter tarafından oluşturulmuş, @Verified hesabından, Twitter hesabı onaylatma ile ilgili direkt mesaj alacaksınız. Gelen mesajda yer alan linke tıklayarak onaylanmış hesap için gerekli adımları uygulamanız gerekiyor.Not: Bir defa Twitter’da onaylatılmış hesap sahibi olduğunuzda, eğer kullanıcı adını, kullanıcı bilgilerini (resim vs.) değiştirir iseniz bu twitter mavi tik i tekrar kaybetmenize neden olabilir.

SONUÇ

Twitter hesap onaylatma işlemi için çeşitli yazılım v.s kullanmayın. Eğer ünlü bir blogger, kurum, marka, yada ilgi çeken bir kişi iseniz Twitter sizi zaten bulacaktır. Sabırlı olun ve sosyal kalmaya devam edin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link (URL) Oluşturma Servisleri

Kısa link oluşturma servisleri, URL kısaltma işlemi nasıl yapılır? URL daha çok Link olarak adlandırdığımız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir