TWRP recovery "E:Error executing updater binary in zip … Error Flashing zip … Failed" hatası!

TWRP recovery ile CyanogenMod 11 yükleme’ye kalkıştım fakat tuhaf bir hata ile karşılaştım bugün. Yükleme herzamanki gibi başladı, ardından “E:Error executing updater binary in zip … Error Flashing zip … Failed” hatası çıktı ve başarısız olarak tamamlandı.

Aslında oldukça şaşırdım çünkü TWRP’yi Android üzerinden yönetebilen Rashr uygulamasını kullandığımda CM 11 kurulumu sorunsuz şekilde tamamlanıyordu. Ne farklı diye düşünürken gözüm hata mesajından hemen önceki satıra takıldı;

“Can’t install this package on top of incompatible data. Please try another package or run a factory reset”

Gerçekten de tavsiye edilen factory reset (Wipe) işlemini yapıp kurulumu tekrar deneyince, CM 11 sorunsuz şekilde yüklendi. Sonradan aklıma geldi ki, Rashr uygulaması da Wipe işlemini Rom Flashlama sonrasında değil öncesinde yapıyor!

Netice itibariyle söyleyeceğim şu;

TWRP ile rom yüklemesi esnasında , “E:Error executing updater binary in zip … Error Flashing zip … Failed” uyarısı alırsanız, çözüm için TWRP Recovery’de bulunan Wipe menüsüne girmeli ve sürgüyü çekerek standart Wipe işlemini yapmalısınız. Umuyorum ki sorun düzelecektir. (Aksi taktirde sorun yüklemeye çalıştığınız ROM’da olabilir.)

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83