Home / Donanım / USB portum Çalışmıyor Ne yapmalıyım?

USB portum Çalışmıyor Ne yapmalıyım?

usb port teknocozumler.comUsb portları günümüzde hemen hemen pek çok alanda kullanılmaktadır. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan yazıcılara kadar pek çok makinede usb portları mevcuttur. Usb portları hem veri alışverişi hemde mobil cihazları şarj etme alanında kullanılmaktadır. Son sürümü USB 3.0 ile daha da hızlı çalışan bir durumdadır. Elbette bu kadar sık kullanım alanı olan bir donanım beraberinde bazı problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu yazımında usb girişlerinin neden çalışmadığına dair tahminleri ve çözümleri sıralayarak hata alan ziyaretçilerimize yardım etmeyi amaçlıyoruz.

USB Portun Cihaz Tanınmama Hatası Çözümü

Bilgisayarınız da usb portunuz çalışmıyor ve taktığınız donanımları zamanla görmeme sorunu baş gösterebilir. Harici olarak taktığınız donanımlar çeşitli sebeplerden bilgisayarda açılmama sorunu ile karşılaşılabilir.

Örneğin; klavye ve mause taktığınız zaman bilgisayarınız bu aygıtları tepki vermiyor olabilir. Tepki vermesinden kastedilen ise lazer ışıklarının yanmaması durumudur. Aynı şekilde Usb bellekler, ara kablolar, klavyeler, mauseler, usb ile çalışan oyuncu aparatları pedallar gibi düzgün çalışmayabilir.

USB Hatası Sebep ve Çözümleri

    1. Makine darbe almış ve port kırılmış olabilir.
    2. USB girişleri tozlanmış olabilir. Çözümü çok basittir.  Elektrikli süpürgeyle tozu çekebilirsiniz, en kolay yol budur ya da bilgisayarcıda kompresörle yüksek hava basıncıyla temizletmeniz de diğer alternatif temizlik yöntemleri arasındadır.
    3. Eğer kendiniz bilgisayar driver güncelleştirmesi yada otomatik tuşlara basan program kurulumu yaptı iseni güncelleştirme ile gelmiş olan yanlış yada hatalı bir güncelleme sayesinde portlar çalışmaz halede gelmiş olabilir. Varsa bilgisayarı eski bir yedeğine döndürmeniz size çözüm olaraktır

Hala hata almaya devam ediyor yada taktığınız donanımlar çalışmıyor ise aşağı taraftaki yorum kısmından siz sorun TeknoCozumler ziyaretçileri olarak bizler cevaplayalım

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir