Home / Diğer Konular / Üzüm Maskesi Tarifi

Üzüm Maskesi Tarifi

Üzüm Maskesi TarifiEn etkili güzellik maskelerinden biride üzümla yapılan maskedir. Antioksidan deposu olan üzüm cildinizi yeniler, kırışıklıkların azalmasını sağlar, cildi gençleştirir ve tazeler. Üzüm maskesinin içine eklenen un sayesinde herkes cildinizin nasıl bu kadar değiştiğini merak edecek. Üzüm Maskesi Ne İşe Yarar?

  1. Üzüm içinde tannin, resveratol ve flavonoid gibi antioksidanlar bulunur. Cilt için oldukça faydalı olan bu antioksidanlar cilt renginin de açılmasına yardımcı olurlar.
  2. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan üzüm içinde demir, B vitamini ve potasyumda bulunur.
  3. Önemli günleriniz öncesi cildinizin görünümünü düzeltmek ve yenilenmesini sağlamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 Üzüm Maskesi Tarifi

  • Kırmızı üzüm ( 2 salkım )
  • Un ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Üzümleri ezerek suyunu çıkarın daha sonra unu macun kıvamında olana kadar yavaş yavaş ekleyin. Macun kıvamına gelene kadar karışımı çırpın ve temizlenmiş cildinize karışımı uygulayın. Göz etrafına uygulamadan tüm maskeyi masaj yaparak yedirin. Cildinizde maskeyi 15 – 20 dakika arasında bekletebilirsiniz. Süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin ve havlu kağıt ile cildinizi kurulayın. Maskeyi temizledikten sonra cildinizi gül suyu ile tonikleyip gece ise nemlendirici kreminizi, gündüz ise güneş koruyucunuzu sürmeyi unutmayın. Haftada 1 uygulayabilirsiniz.  

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir