Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / VMware Fusion 8 ve Fusion 8 Pro Windows 10 Desteği Kazandı

VMware Fusion 8 ve Fusion 8 Pro Windows 10 Desteği Kazandı

VMware kullanmak isteyen Windows 10 kullanıcılarının bu yazıyı kesinlikle okumasını tavsiye ediyoruz.

Hem Mac OS hem de Windows tarafının oldukça popüler sanal bilgisayar yazılımlarından biri olan VMware, Fusion 8 ve Fusion 8 Pro ürünleri ile Windows 10 desteği sunmaya başlamış bulunmakta.

Sanal bilgisayar konusunda sıkıntı çeken kullanıcılar için, bölümünün en ideal isimlerinden olan VMware, yeni duyurduğu Fusion 8 ve Fusion 8 Pro sürümlerini Windows 10 ve Mac OS El Capitan sistemlerinde çalışır hale getirildi.

Sadece Windows 10 ve El Capitan desteği ile kendini sınırlamayan yeni Fusion 8 ve Fusion 8 Pro, beraberinde geniş donanımsal destekleri de getirmiş bulunmakta. Dilerseniz bu yeni sistemlerin detaylarına geçelim.

Windows 10 Destekli VMware Fusion 8 ve Fusion 8 Pro’nun detayları:

Herkesin bildiği üzere VMware, bir sanal bilgisayar uygulaması olarak hizmet veriyor. Yani Windows, Linux veya Mac işletim sistemleri üzerinde, tıpkı başka bir bilgisayar ekranı gibi sanal bir bilgisayar bölümü oluşturmak ve onu yönetmek bu yazılım sayesinde olanaklı bir hale bürünüyor. Sanal bilgisayarlar en çok, çapraz platform uygulama sıkıntılarında kendini göstermekte. Örnek verecek olursak, bir Mac kullanıcısı, Windows’a özel tasarlanan bir uygulamayı açmak için, VMware gibi araçla Mac sistemi üzerine sanal bir Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar oluşturabiliyor.

Böylelikle hem Windows hem de Mac OS işletim sistemlerini kullanabilme imkanı oluşuyor iken, yazılım geliştiricileri için de 2 veya 3 farklı işletim sistemini, ayrı bilgisayar alma gereğini ortadan kaldırarak tek bir bilgisayar bu sıkıntıyı çözüyor.

Windows 10 İçin VMware uygulaması.

Windows 10 İçin VMware uygulaması.

VMware firmasının duyurduğu bu Fusion 8 ve Fusion 8 Pro modelleri de, yenilenen donanımlar ve işletim sistemleri noktası üzerinde özelleştirilmiş halde. Hatta şöyle ifade edecek olursak, Mac OS üzerinde şu an beta sürecinde olan EL Capitan da dahil olmak üzere, ikinci bir sanal bilgisayar için Windows 10 tam desteği sunulmuş oldu. Bunlara ek oalrak Dirext 10 ve OpenGL 3,3 desteklerini de kazan Fusion 8 ve Fusion 8 Pro, Windows 10’un Cortana sesli asistanını da, Mac OS üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Windows 10 desteği yanı sıra, Mac tarafından yeni gelen iMac Retina 5K ve yeni MacBook ürünleri için de optimize edilmiş olan yazılımlar ayrıca; 64-Bit uygulama desteği, 64 GB RAM tanımlama desteği, 16 çekirdeğe kadar CPU desteği, USB-Type C port desteği ve 8 TB depolama alanı kullanabilme desteği de sunmakta. Son olarak VMware Fusion 8 ve Fusion 8 Pro ürünlerinin, Linux tarafında da geliştirmeler içerdiğini belirtmek isterim.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir