Home / Android / WhatsApp Plus İle Gelen Tehlike

WhatsApp Plus İle Gelen Tehlike

What's App Messenger 2015WhatsApp kullanıcıları son günlerde, WhatsApp 24 saat bekleme problemi, ve WhatsApp 24 saat sorunu ile karşı karşıya kalmaktalar. Peki WhatsApp tarafından getirilen bu 24 saat engelinin sebebi nedir? WhatsApp 24 saat bekleme; ya da WhatsApp 24 saat sorunu ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız neler yapmalısınız? Sorularımızın yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

WhatsApp 24 Saat Beklemenin Sebebi Nedir?

WhatsApp 24 saat sorununun gündeme gelmesinin en önemli nedeni, Google Play Store içerisinde yer almayan WhatsApp Plus uygulamasının, kullanıcılar tarafından tercih ediliyor olması. WhatsApp Plus, WhatsApp kullanıcısı kişilerin, hizmet şartlarını ihlal etmiş olmaları anlamına geliyor. Ve bu ihlal, kullanıcılara, WhatsApp’a erişmek için 24 saat beklemelerini zorunlu kılıyor.

WhatsApp Plus Hakkında

WhatsApp’ın, Sıkça Sorulan Sorular bölümünde yer alan açıklamaya göre, WhatsApp’ın, WhatsApp Plus ile hiç bir ilgisi bulunmuyor. Bununla birlikte, güvenliğin tehdit edilmesine neden olabilecek olan WhatsApp Plus tarafından gelen hiç bir olumsuzluk, WhatsApp tarafından kabul edilmiyor. Google Play Store üzerinde de yer almayan WhatsApp Plus’un, tüm bu gerekçeler sebebiyle, kullanılmaması, cihazında WhatsApp Plus bulunanların ise, hemen bunu cihazlarından kaldırması öneriliyor. Aksi halde, WhatsApp 24 saat sorunu onların da başına gelebilir…

WhatsApp Engellemesine Neden Olabilecek Diğer Durumlar

Eğer ki, WhatsApp üzerinde arkadaşınız olan, ve sürekli, çok fazla mesaj gönderdiğiniz arkadaşlarınızdan bazıları, sizin telefon numaranızı telefon rehberlerine kaydetmediler ise, bu durum, WhatsApp’ın sizi geçici olarak engellemesine neden olabilir. Eğer böyle bir kişi ile irtibat halinde iseniz, mutlaka telefon numaranızı rehberine eklemesini söyleyin.

WhatsApp listenizde bulunan kişilerin bazılarının sizi aynı anda engellemiş olması, WhatsApp engellemesine sebep olabilmektedir. Eğer bu gibi bir problem yaşamak istemiyorsanız, sizi engelleme ihtimali bulunan kişilerin, mesajlarınız ile rahatsız olmalarına olanak tanımayın.

WhatsApp listenizde bulunmayan kişilerle, sık sık, kalabalık gruplar oluşturarak grup sohbetleri yapmak da WhatsApp engellenmesine neden olabilir. Bu nedenle, yine biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi, görüşeceğiniz herkesi telefon rehberine eklemeniz, onların da sizi eklemelerini rica etmeniz önerilmektedir.

Aynı mesajın, birden fazla kişiye gönderilmesi de WhatsApp engellenmesine neden olmaktadır. Eğer bir mesajı aynı anda birden fazla kişiye gönderecekseniz, yapmanız gereken, toplu mesaj listelerinden yararlanmaktır.

WhatsApp Hizmet şartlarının ihlal edilmesi de, WhatsApp engellenmesine neden olmaktadır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir