Perşembe , Temmuz 20 2017

WhatsApp Yedeklemesi Nasıl Yapılır ?

Whatsapp

Android tarafında güncelleme alan Whatsapp, artık Google Drive’a yedekleme yapmamıza imkan tanıyor.

Oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp dün Android kullanıcılarına önemli bir güncelleme sundu. Android akıllı telefona sahip kullanıcılar artık konuşmalarını WhatsApp sunucuları yerine, daha güvenli denebilecek olan kendi Google Drive hesaplarına yedekleme yapabilecekler.

Peki bu yedekleme işlemi nasıl yapılıyor ? Yazımızda bunu anlatıyoruz.

Bu yedekleme öncesinde hem Whatsapp’ın hem de Google Drive uygulamalarının en güncel sürümlerine sahip olup olmadığınızı kontrol edin ve bir güncelleme yapmanız gerekiyorsa yapın.Sonrasında Whatsapp uygulamasına girip ” Ayarlar – Sohbetler ve Aramalar – Sohbet yedeği – Google Drive’a yedekle” adımlarını izleyerek Google Drive yedeklemesini yapacağınız bölüme ulaşıyorsunuz. Bitirmeden önce dilerseniz otomatik olarak yedekleme yapılma sıklığını ayarlayabilir ve yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.Whatsapp

Aldığımız yedekleri Google Drive hesabından silmek için

Whatsapp kayıtlarınızı Google Drive hesabınızdan kaldırmak için ilk önce hesabınıza giriş yapın.  Daha sonra ekranın sağ üstünde yer alan ”anahtar dişlisi” ikonuna tıklayın, açılan listede ”ayarları” açın. Daha sonra karşınıza çıkan pop-up penceresinde sol taraftaki ”uygulamarı yönet” sekmesine tıklayın, açılan listede sonlarda bulunan Whatsapp uygulamasını bulun. İşlemi bitirip yedeklerimizi silmek için”seçenekler – gizli uygulama verilerini sil”, uygulama ile bağlantıyı kesmek için ”seçenekler – Drive bağlantısını kes” adımlarını izleyebilirsiniz.Bu anlatımı izleyerek ister Whatsapp verilerinizi artık Google Drive hesabınıza yedekleyebilir, istediğiniz zamanda bu verileri Google Drive’dan kaldırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir