Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 “0x800705b4” Update Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 “0x800705b4” Update Hatası Nasıl Çözülür?

Sisteminizi Windows 10’a yükselttikten (update ettikten) bir süre sonra Windows 10’da bazı hatalar ortaya çıkmaya başladı. Biz de bu hatalardan ikisi ile karşılaştık ve bu yazımızda da kendi bilgisayarlarımız için uyguladığımız ve sorunumuzu çöze yöntemleri anlatacağız.

Karşılaştığımız Hatalar

  • Görev çubuğunda bulunan Windows’un kendi uygulamaları ve araçlarının (Başlat tuşu, Arama aracı, Bildirim paneli vb. [Görev yöneticisi çalışıyor]) çalışmaması.
  • Bu sorunların çözümü için yapılan güncellemeden sonra “0x800705b4” hatasının başlaması.

1. Yöntem

Başlat‘a tıklayıp “CMD” yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın. Açılan pencereye “SFC /SCANNOW” yazıp ENTER tuşuna basın. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin.

2. Yöntem

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartın. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırın. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test edin.

3. Yöntem

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat‘a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test edin.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /ScanhealthDISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

4. Yöntem

DISM’yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı’nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın ve hatanın giderilip giderilmediğini gözlemleyin.

Sorun giderilmez ise ve sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız aktif ise kaldırıp yeniden deneyin.

Umarım bu yazımda sizlere yardımcı olabilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir