Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 İşletim Sistemi Korsanı Engelleyecek

Windows 10 İşletim Sistemi Korsanı Engelleyecek

Değerli windows kullanıcıları, eğer windows’u korsan olarak kullanıyorsanız windows 10 işletim sistemine ücretsiz olarak geçiş yapamayacaksınız.

Orjinal windows 7 ve windows 8 kullanan kullanıcılar ilk 1 yıl için Windows 10’a ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler. Fakat windows’u lisansız yani korsan kullananların durumu ne olacağı bu zamana kadar belirsizdi. Microsoft’ta işletim sistemleri grubu başkan yardımcısı olarak görev yapan Terry Myerson, yaptığı açıklamada Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilecek olan kullanıcıların, sadece orijinal Windows 7 veya Windows 8 kullananlarla sınırlı olduğunu açıkça belirtti. Böylece korsan windows işletim sistemi kullanan kullanıcıların ücretsiz windows 10 hayali suya düşmüş oldu.

Tabii ki hiç geçilmeyecek diye bir kaide olmayacak. Myerson bu konu hakkında; korsan windows kullanıcılarının da Windows 10’a geçiş yapabileceğini fakat ne kadar bir ücret karşılığı yapabileceklerini açıklamadı. Hatta windows 7’den önceki işletim sistemlerini kullanan kullanıcılarının lisansı olsa dahi Windows 10’a nasıl geçebilecekleri net olarak açıklanmış değil. Ama normal ücretin altında geçiş yapılabileneceği hakkında tahminler yapılıyor.

Fakat bilinen tek gerçek, windows 7 ve windows 8 işletim sistemlerini lisanlı kullanan kullanıcıların Windows 10’a ücretsiz bir şekilde geçebileceğidir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir