Windows 10 Masaüstü Simgeleri

Windows 10 ile birlikte bildiğimiz Windows iş ve işlemlerinin bir çoğuda değişmiş oldu. Görev yöneticisi, denetim masası gibi bir çok simgenin şekli ve yeri de değişmiş oldu. Bunlardan en basiti ise format atan her insanın ilk yaptığı işlem olan masaüstü simgelerini gösterme/oluşturma işlemidir. Windows 10 sürümünde bu konuda da bir farklılık var. Eski sürümlerde sağ tık masaüstü simgelerini göster şeklinde yaptığımız işlem Windows 10‘da daha farklı. Eğer sizde Windows 10 kurup masaüstünüzde sadece Geri Dönüşüm simgesi görüyorsanız bu rehber tam size göre.

Windows 10 Masaüstü (Desktop) Simgelerini Göster/Gizle 

1-) Normal şartlarda Windows 10 formatı sonrası masüstünüz boş bir şekilde gelir.

2-) Masaüstü simgelerini göstermek için alt tarafta bulunan büyüteçten (Windows’u ara) “genel simge” şeklinde arama yaptığımızda “Masasüstündeki genel simgeleri göster veya gizle” simgesine tıklıyoruz.

3-) Karşımıza gelen pencereden tıpkı eski Windows sürümlerinde olduğu gibi görüntülenmesini istediğimiz masaüstü simgelerini seçerek Tamam diyoruz.

Bu işlem farklı menülerden de yapılabilir ancak standart Windows 10 kullanıcıları için en pratik masaüstü simgesi gösterme şekli bu gibi görünüyor.

Check Also

Sosyal Medya Resim ve Video Boyutu Kılavuzu

Konu Başlıkları1 Sosyal Medya Resim ve Video Boyutları2 Facebook Resim ve Video Boyutları3 Twitter Resim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

79