Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 rtl120.bpl Eksik Hatası Çözümü ( Resimli Anlatım ) KESİN ÇÖZÜM

Windows 10 rtl120.bpl Eksik Hatası Çözümü ( Resimli Anlatım ) KESİN ÇÖZÜM

rtl120.bpl Eksik Hatası Windows 10, Windows 8 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda karşılaşılabilen hatalardan biridir. Nadir olarak kullanıcıların aldığı hatalardan biridir ve çözümü çok kolay herkesin yapabileceği bir işdir. Bu hata yüzünden formata gerek yoktur. Sistemi yeniden başlattığımızda bilgisayar açılışında karşınıza gelen bu hata Windows 10 işletim yüklü bilgisayarlardasisteminde sık görülüyor.

Aldığınız bu hata rtl120.bp hatası işletim sisteminden kaynaklanan bir hata değildir. Bilgisayar donanımından kaynaklanan bir sorundur. Eğer bilgisayar açılında otomatik temizleme programları kullanıyorsanız Mesela bilgisayarınızda IObit Advanced System Care, Tuneup Utilities, AVG PC Tuneup gibi kendi başında bilgisar ayarını yapan otomatik çalışan bir yazılım varsa bu hatayı almanız olasıdır. karşılaşılan bu küçük sorundan kurtulmak için bör önceki cümlede belirtiğimiz programları bilgisayardan kaldırmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu programlara ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız yazının devamındaki adımları sırayla takip ediniz. Bu sayede Windows 10 rtl120.bpl Eksik Hatasını çözeceksiniz

Her şeyden önce Bilgisayarınızda kurulu olan Sistem Optimizasyon Programını Devre Dışı Bırakın yada geçici bir süre ile silerseniz aşağıdaki anlatılanlara ihtiyacınız kalmayacaktır.

Çözümlerden birine gelirsek bilgisayar açılışındaki otomatik çalışan programları kapatırsanız sorun oluşturan  programın açılışını engellemiş olursunuz. Bu sayede hata almazsınız.Bu engelleme işlemi çok basittir. ilk olarak bu engelleme işlemi için  Ctrl + Alt + Del tuşlarına birlikte basınız ve ardından açılacak olan ekranda Görev Yöneticisine tıklamasınız .Bunun ardından bize hata verdiği için engellemek istediğimiz ilgili programı bulup “Devre Dışı Bırak”a tıklıyorsunuz.

Resimli Anlatım Yazının Sonundadır

Hizmetler sekmesine tıklayınız ve ardından  “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle”yi işaretleyin ve “Tümünü Devre Dışı Bırak”a tıklayın.

Yan tarafında bulunan Başlatma sekmesine gelin ve “Görev Yöneticisini Aç”a üzerinde tıklayınız.

Burada bilgisayar açılırken otomatik olarak çalışan programlar listelenmiştir. Bize rtl120.bpl Eksik Hatası verdirten otomatik tarama/temizleme programını kapatın. Buna ek olarak bilgisayarın daha da hızlı açılmasını isterseniz bu alandaki gereksiz gözüken kullanmadığınız pragramları da Devre Dışı Bırak tıklayarak pasif hale getirebilirsiniz. Tavsiyem hatayı çözdükten sonra bu alana göz atarak gereksiz programların başlamasını durdurabilirsiniz. Buda bilgisayarınız hızlanması ile sonuçlanacaktır.

İşlem bittikten sonra Görev Yöneticisini kapatın. Pencerenin sağ üst köşesindeki çarpı işareti ile bunu yapabilirsiniz. Nihayetinde Sistem Yapılandırması pencesinde Tamam’a tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

rtl120.bpl Eksik Hatası verdirten programın bilgisayarın her açılında otomatik çalışmasını kapattık. şimdide bilgisayarınızı normal şekilde başlatmak için yörüngeler ile devam edelim.

Boş bir yerde Windows + R tuşlarına basalım (Bilmeyenler için notebook da fn tuşu yanıdır).Açılacak olan Çalıştır penceresini açın ve msconfig yazın. sekmesinde Normal başlangıcı seçerek devam ediniz.

Burada hizmetler sekmesine tıklayınız ve Hizmetler sekmesinde “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle”nin onay kutusunu kaldırın ve “Tümünü Etkinleştir”e tıklamanız gerekmektedir.

Ve hemen ardından sağ tarafta bulunan Başlatma sekmesinde “Görevi Yöneticisini Aç“a tıklayın ve bilgisayar açışında otomaik çalışmasını istediğiniz programlarım aktif edebilirsiniz. Örneğin Skype, Steam…

rtl120.bpl Eksi Hatası Resimli Anlatım

rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_1rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_2rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_3rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_4rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_5rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_6 rtl120.bpl Eksik Hatasi Cozumu_7

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

2 yorumlar

  1. benimde rtl120.bpl hatasi var bunu temizlemeye calistim ama beceremedim

    • Yazıda okunanları yaptınız mı? Bu hata genellikle bilgisayar temizleme progrmlarından dolayı alınmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir